přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. července 2015, 20:57

Medaile výškařek přilétly domů

Úspěšná česká dorostenecká výprava je po dvou týdnech v Kolumbii zpět v České republice. Na pražském Letišti Václava Havla se nám pochlubily obě naše výškařky svými medailemi.

Unavené po dlouhé cestě, ale přesto šťastné, se objevily v příletové hale na Ruzyni naše medailistky z Mistrovství světa do 17 let v kolumbijském Cali. Michaela Hrubá získala titul mistryně světa a zářila spokojeností. "Samozřejmě obrovská spokojenost. Myslela jsem, že získat titul bude výrazně těžší. Překvapilo mě, že na 182 jsme zůstaly jen 4 a na 185 se rozhodlo. Pokus na 190 si díky euforii a atmosféře na stadionu vlastně ani nepamatuji. Limit na Peking a Rio by byl bonusem a třetí pokus na 194 nebyl zrovna špatný. Faktem je, že koncentrace už nebyla taková. Teď trochu odpočinu, pár závodů za školu a vše další budeme směřovat směrem k MSJ v Kazani, případně k OH v Riu. Samozřejmě velké díky trenérovi, rodičům, ale i výpravě zde za super podporu," vyjádřila své pocity svěřenkyně Ctibora Nezdařila.


Ještě vyčerpanějším dojmem působila bronzová Lada Pejchalová. Přeci jen to pro ní je první velký úspěch na mezinárodním poli. "Ve finále jsem opravdu věřila. V koutku duše jsem myslela i na medaili. Cílem bylo alespoň vyrovnat „osobák“, což se mi nepodařilo, ale na medaili to stačilo. Vzhledem k průběhu finále a rozhodujícím výškám mě to stříbro trochu mrzelo, ale jsem opravdu i tak hodně spokojená s bronzem. Stejně jako Míša i já jsem si myslela, že se bude rozhodovat na vyšších výškách. Největší stres jsem zažila při třetím pokusu na 182. Teď mě čeká liga, školní závody a nezbývá mi nic jiného než myslet na MSJ 2016 v Kazani. Moc děkuji fandícímu týmu zde v Cali a všem, kteří mě podporovali, zvláště rodině a přátelům,"  zhodnotila trutnovská výškařka. 

"Jsem přesvědčen, že proběhlé MS17 můžeme hodnotit pozitivně. Důvodů k tomuto tvrzení je hned několik. Velmi úspěšné vystoupení našich výškařek (1. místo Míši Hrubé s výkonem 190cm, 3. místo Lady Pejchalové). Nelze opomenout, v dané konkurenci velmi kvalitní, 4. místo oštěpařky Nikol Tabačkové či 5. a 11. místo "prvoročandy" Nikoly Bendové na tratích 200m, resp. 100m. To byly ty nejúspěšnější, ale i ostatní část výpravy bojovala na hranici nebo dokonce nad hranicí svých osobních maxim. Světová konkurence byla extrémní a pro naše mladé atlety určitě motivující. Celý tým závodníků, trenérů a doprovodu byl velice kompaktní. Po organizační stránce nelze nic zásadního vytknout pořadateli, ale myslím ani ČASu, v jehož gesci byl přípravný - aklimatizační kemp v Cali a vlastní příprava pobytu a chodu českého týmu v místě konání," zhodnotil vystoupení české výpravy technický vedoucí Jiří Šorm. 

Petr Jelínek, foto T. Kucharčík

Vytisknout