přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. dubna 2021, 07:47

ME do 17 v Rieti zrušeno

Dorostenci se ani letos svého kontinentálního šampionátu nedočkají. Mistrovství Evropy do 17 let v italském Rieti bylo definitivně zrušeno.

Italské Rieti mělo být hostitelem třetího vydání dorosteneckého mistrovství Evropy již v minulém roce. Kvůli koronavirové krizi bylo ovšem o rok posunuto na sezónu 2021. Náhradní termín byl stanoven na 26. – 29. srpna. Bohužel ani tentokrát se neuskuteční a pořadatelé oznámili jeho definitivní zrušení. Rozhodli o tom společně vedení Evropské atletiky a organizační výbor ME. „Jsme velmi zklamaní, že nemůžeme mistrovství Evropy do 17 let uspořádat, ale chceme poděkovat organizačnímu výboru v Rieti i italské atletické federaci za jejich tvrdou práci při pokusu o uskutečnění šampionátu i v této nesnadné době,“ uvedl prezident EA Dobromir Karamarinov.

Jeho slova doplnil nově zvolený předseda italské atletické federace Stefano Mei. „Jsem velmi zklamaný, že naši mladí sportovci nebudou mít na konci srpna šanci soutěžit na mistrovství Evropy do 17 let v Rieti. Místní výbor se na něj připravoval s velkým nadšením a všichni se snažili tuto práci zúročit do poslední chvíle,“ řekl.

Historie evropského dorosteneckého šampionátu je prozatím krátká. Ten první se uskutečnil v roce 2016 a jeho hostitelem byla gruzínská metropole Tbilisi, kde vybojovala pro české barvy kontinentální titul této kategorie kladivářka Kateřina Skypalová. O dva roky později proběhlo ME do 17 let v maďarském Györu a tam triumfovala čtvrtkařka Barbora Malíková.

Třetím vydáním ME do 17 let by tak po zrušení Rieti měl být šampionát v izraelském Jeruzalémě, který má uskutečnit v termínu 4. – 7. července 2022.

Petr Jelínek

Vytisknout