Maslák evropským atletem měsíce

čtvrtek 17. dubna 2014
Halový mistra světa Pavel Maslák ovládl spolu s chorvatskou diskařkou Sandrou Perkovičovou pravidelnou anketu vypisovanou evropskou atletickou asociací.

Pavel Maslák zaběhl na světovém šampionátu druhý nejlepší čas Evropana v historii na halové čtvrtce a jeho výkon 45.24 uspěl v Sopotech i v porovnání s ostatními počiny evropských závodníků napříč disciplínami. Podle maďarského hodnocení obdržel nejvíce bodů. To se obrazilo i ve výsledcích ankety pořádané evropskou atletikou, v níž svěřenec Dalibora Kupky svou druhou příčku z měsíce února povýšil v březnové periodě na stupínek nejvyšší.  Za ním v mužské kategorii skončil hrdina polských fanoušků, halový mistr světa na 800 m Adam Kszczot, třetí příčku obsadil Brit bílé pleti Richard Kilty, poněkud překvapivý vítěz šedesátky v Sopotech, který přitom původně neměl na šampionátu vůbec startovat.

Ženskou kategorii hlasování ovládla chorvatská diskařka Sandra Perkovičová, která na Zimním vrhačském poháru předvedla nejdelší výkon od roku 1992, když své náčiní poslala do vzdálenosti 70.51 m. Magická sedmdesátka byla k vidění poprvé v tomto tisíciletí. Pomyslné stříbro získali pro svou oblíbenkyni příznivci polské půlkařky Angeliky Cichocké, druhé z HMS na její domácí půdě, třetí skončila v hlasování francouzská dálkařka Eloyse Lesuerová.