přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. února 2011, 11:05

Letenku na „last minute“ nikdo nezískal

Poslední šance nominovat se do Paříže padla. Druhý den mítinku v Otrokovicích se limit nepodařilo zlomit Marcellovi v kouli ani žádné z výškařek.

Diskař Jan Marcell, který si loni v zimě úspěšně odskočil ke kouli a reprezentoval i v Dauhá, se tentokrát na halový vrchol neprobojoval. Absolvoval tři závody a nejblíže k postupu do Paříže byl hned při prvním startu (19.63). Včera sice svěřenec Josefa Šilhavého předvedl lepší výkon než na mistrovství republiky – 19.49 vs. 19.22, i tak mu chyběl kus cesty, přesně 41 centimetrů. V soutěži Marcell předčil přesně o metr Poláka Mikose. Mezi ženami se prosadila Jana Kárníková, po tréninkovém deficitu způsobeném zraněními a operací poslala své náčiní do vzdálenosti 15.50.


Marcell na ME - foto: www.graf.cz

Útok na limit se nezdařil ani výškařkám. Relativně blíže k nominaci se dostala Iva Straková, když překonala 186 cm, potřeba však bylo o šest centimetrů více. Sedmá z HME v Madridu 2005 a devátá z loňského HMS v Dauhá naposledy chyběla na halovém šampionátu před čtyřmi lety v Birminghamu. Tréninková partnerka Strakové Oldřiška Marešová, se musela spokojit jen se 180, v pořadí ji předčila také Romana Dubnova, který se přenesla přes laťku o tři centimetry výš. Muži dnes skákali někdejší obvyklou technikou – straddlem, nejlépe si s ním poradil Jakub Genža (176).

Čtyřboj skládající se z 2x40 yardů překážek, výšky, dálky a koule, patřil nakonec Adamu S. Helceletovi za 3314 bodů a Elišce Klučinové, která nasbírala 23 b více. Helcelet rozhodl o svém prvenství především dálkou, v níž se se 728 přiblížil na 8 cm k nedávno vytvořenému osobnímu rekordu. Klučinová vybojovala vítězný stobodový rozdíl nad Rakušankou Yvonou Dadicovou v kouli, kde se o 4 dílky dostala za 13metrovou hranici.
V dálkařském sektoru neměl výraznější konkurenci Roman Novotný. Již jistý účastník HME tentokrát předvedl 773. Mezi trojskokany se Polák Adrian Swiderski dostal na decimetr 16 metrům.

Kompletní výsledky obou dnů

Michal Procházka

Vytisknout