přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. února 2018, 21:50

Laciskeneová pokračuje v dominanci

Čtyřiadvacátý ročník Banskobystrické laťky opanovali Ruska Maria Lasickeneová a Číňan Wang Yu. Michaela Hrubá skončila třetí.

Obraz ženské soutěže v Banské Bystrici byl stejný jako v celé uplynulé sezóně 2017 i v průběhu té letošní halové. V závodě jasně dominovala Ruska Maria Lasickeneová. Suverénka této disciplíny se sice musela třetím pokusem zachraňovat již na výšce 191 centimetrů, ale následně přidávala další postupné hodnoty, až zdolala úspěšně i 202 centimetrů. Stopku jí vystavila až meta 206 centimetrů, čímž by překonala rekord mítinku Chorvatky Blanky Vlašičové. Druhé místo obsadila stabilně skákající Levern Spencerová ze Svaté Lucie. Tentokrát jí k tomu stačil výkon 194 centimetrů. Další čtyři závodnice se přenesly přes 191 centimetrů. Michaele Hrubé a Italce Alesii Trostové se to podařilo hned prvním pokusem, přičemž obě závodnice až do této hodnoty procházely soutěží naprosto čistě. V konečném zúčtování dělily třetí příčku. „Cítila jsem se již lépe na rozběhu i celkově. Na nižších výškách jsem skákala moc dobře, ale na těch vyšších jsem se vracela k některým chybám, přesto věřím, že na mítinku v Madridu prodám formu. Je tam tvrdý povrch, což mi sedí,“ uvedla. Napodruhé překonala 191 centimetrů pátá Bulharka Mirela Demirevová a napotřetí se to podařilo šesté Švédce Sofii Skoogové.

Mužské klání bylo o poznání vyrovnanější než to ženské. O vítězi se rozhodovalo na výšce 231 centimetrů. Na této hodnotě se na první pokus úspěšně přenesli Číňan Wang Yu a Katařan Mutaz Essa Barshim. Wang byl ovšem do té doby naprosto čistý, což mu vyneslo prvenství. Rekordman mítinku a leader světových tabulek si připsal jedno zaváhání na 225 centimetrech, což ho odsoudilo na druhé místo. Třetí Donald Thomas z Baham skočil 231 napotřetí. Mimo stupně vítězů tentokrát zůstal Polák Sylwester Bednarek, jenž zapsal 228 centimetrů. 

Petr Jelínek, foto: ČAS - E. Erben

Vytisknout