Kroměřížští obsadili třetí místo na PMEZ v půlmaratonu

úterý 19. října 2010
Běžci AK Kroměříž zopakovali v neděli umístění z let 2007 a 2009. Individuálně byl v portugalském Torres Vedras nejlepší Jan Kreisinger, který doběhl jako desátý.

Atleti v charakteristické žlutočerné kombinaci dresu se kvalifikovali na evropský šampionát klubů v půlmaratonu díky své dominanci na dubnovém domácím šampionátu v Plzni, kde obsadili kompletní stupně vítězů. Vedle medailistů, jimiž byli Róbert Štefko, Jakub Bajza a Tomáš Blaha, odcestovali do Portugalska ještě Martin Frei a také autor nejlepšího letošního domácího výkonu Jan Kreisinger. A právě posledně jmenovaný největší měrou přispěl třetímu místu svého týmu.

V bitvě, která byla plně v režii domácích běžců, obsadil Kreisinger jako první Neportugalec v cíli desátou příčku za výkon 1:05:41. Dvacetiletý Bajza byl při svém druhém půlmaratonu v životě patnáctý (1:09:08), o dvacet vteřin později jej v pořadí následoval matador Štefko, za dalších 11 sekund přibyl do cíle Blaha. Mimo bodované pozice skončil Frei, na němž se podepsala únava z předchozích závodů a doběhl jako 22. v čase 1:12:34.

Pohár zcela ovládli Portugalci ze dvou tamních klubů. Jako první byl v cíli ve výborném čase 1:01:24 Hermano Ferreira z Conforlimpy, z triumfu se však radovali soupeři z konkurenční Maratony. Stejný klub pak byl úspěšný i v ženské kategorii, kde předčil Sporting Braga a Canal Isabell.