Koulař Stehlík v Olomouci v letošním maximu

neděle 13. července 2003
Petr Stehlík na mistrovství České republiky v Olomouci vylepšil svůj nominační výkon na mistrovství světa v Paříži.

Vrhač pražské Dukly získal titul mistra republiky za 20,33. Své letošní maximum tak překonal o jeden centimetr. Šestadvacetiletý borec svou formu potvrdil také v závěrečné sérii, kdy dosáhl výkonu 20,02. Druhá diskařka letošních světových tabulek Věra Pospíšilová předvedla skvělý výkon i na republikovém šampionátu. Pátým pokusem poslala disk do vzdálenosti 65,86 m a suverénně zvítězila v novém rekordu mistrovství ČR.

Druhou dvacítku titulů mistra České republiky v Olomouci načal vytrvalec Michael Nejedlý. V sobotu dosáhl na své jubilejní desáté zlato v taktickém závodě na 3000 m překážek a poslední soutěžní den nenašel přemožitele na pětikilometrové trati. Závodník oddílu Kablo Kladno vyhrál výkonem 14:13,27 a v historické tabulce mistrů České republiky na dráze v individuálních disciplínách se vyhoupl do čela. Aktuálně má Nejedlý na svém kontě devět ve steeplu a dva na 5000 m, tedy celkem jedenáct titulů.

Závěrečný štafetový blok přinesl nejprve vítězství ženského kvarteta ACP Junior Brno. Družstvo ve složení Masná, Sichertová, Nozarová, Szlendaková vybojovalo prvenství časem 3:46,58. Pro Lucii Sichertovou zisk zlaté medaile znamenal druhý titul během jediného odpoledne. Sedmadvacetiletá závodnice dvě hodiny před startem ve štafetě zvítězila na 400 m překážek. Závod na 4x400 m mužů se stal kořistí slávistické čtveřice, která porazila soupeře z pražské Dukly v čase 3:09,74.

V rámci závěrečného dne mistrovství České republiky v Olomouci byla vyhlášena atletická miss roku 2003. Na základě hlasování atletických odborníků a novinářů se jí stala dálkařka USK Praha Lucie Komrsková, která si z Olomouce odváží také další dva tituly, a sice za vítězství v dálkařském sektoru a jako členka štafety na 4x100 metrů.

Finálové výsledky MČR na dráze, 11.–13. 7. Olomouc:
MUŽI
5000 m - 1. Nejedlý (Kablo Kladno) 14:13,27, 2. Krutský (Slovan Liberec) 14:14,21, 3. Gerych (Vítkovice) 14:36,07
Koule - 1. Stehlík (Dukla) 20,33 - výkon roku, 2. Žalský (USK Praha) 18,74, 3. Holovský (Olymp Praha) 18,10
4x400 m - 1. Slavia Praha (Šarapatka, Habásko, Uhlík, V. Bláha) 3:09,74, 2. Dukla Praha (Tesařík, Šimánek, Hykeš, Kmínek) 3:11,63, 3. Jiskra Domažlice (Synek, Šrámek, Bauer, Mazanec) 3:13,52

ŽENY
Trojskok - 1. Darmovzalová (Lokomotiva Břeclav) 12,73, 2. Hrabalová (AK Most) 12,66, 3. Donátová (Olymp Praha) 12,64
Disk - 1. Pospíšilová (Olymp Praha) 65,86, 2. Racková (Sparta Praha) 59,17, 3. Kárníková (SKP Pradubice) 46,80
4x400 m - 1. ACP Junior Brno (Masná, Sichertová, Nozarová, Szlendaková) 3:46,58, 2. Sparta Praha (Burešová, Šebrlová, Sekyrová, Fišerová) 3:47,05, 3. USK Praha (Tschiedelová, Komrsková, Ostravská, Morawská) 3:47,14

Celkové výsledky mistrovství ČR 2003 v Olomouci naleznete zde.