přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. prosince 2010, 16:42

Kladno mezi čtveřicí nejlepších

TNT-Fortuna mítink, jenž byl letos poprvé součástí vícebojařského seriálu IAAF, se podle bodů osmi nejlepších závodníků v obou kategoriích umístil na čtvrtém místě.

Od svého vzniku před třemi lety dával kladenský TNT-Fortuna najevo snahu dostat se do vícebojařské challenge světové asociace. Letos úsilí pořadatelů došlo naplnění a podle statistiky, již zveřejňují pravidelně jejich kolegové z Götzisu, patří Kladno k absolutní špičce. Součet závodníků s nejvyšším ziskem v obou vícebojích do osmého místa totiž zařadil TNT-Fortunu na čtvrté místo. Osmička desetibojařů i přes zranění hlavních hvězd Claye a Šebrleho byla dokonce silnější než celkově o příčku výše postavené francouzské Talance.


K úspěchu Kladna přispěla vyrovnaným národním rekordem i Eliška Klučinová - foto: I. Roháčková

Absolutně nejvyšší součet byl v sezoně zaznamenán na mistrovství Evropy v Barceloně, zejména zásluhou sedmibojařek. Celkově druhý skončil Götzis, Mekka těchto závodů, a to i přesto, že v Rakousku panovalo velmi špatné počasí. Za Götzisem následuje Talance, těžící z pozice v závěru sezony, kdy se řada vícebojařů snaží ještě vylepšit pozici v seriálu. Třetí mezi specializovanými mítinky figuruje Kladno, hůře na tom byly Superliga Evropského poháru v Tallinnu (celkově 5.) nebo šampionát USA v Des Moines (6.). Další místa patří italskému Desenzanu a německému Ratingenu.

Podrobná tabulka pořadí podle výkonnosti osmi sedmibojařek a osmi desetibojařů je ke stažení zde.

Michal Procházka

Vytisknout