Keitanyová zdolala světový rekord v půlmaratonu

pátek 18. února 2011
Devětadvacetiletá Keňanka zaběhla v Ras Al Khaimah čas 1:05:50 a o 35 vteřin překonala čtyři roky staré maximum Lornah Kiplagatové ze silničního světového šampionátu v Udine.

První silniční světový rekord roku padl. Ve Spojených arabských emirátech se o to postarala Mary Keitanyová, když při 5. ročníku půlmaratonu v Ras Al Khaimah jako první žena v historii prolomila hranici 1:06 hod. Keitanyová, která je světovou šampionkou na této trati z roku 2009 a vloni debutovala na maratonu třetím místem v New Yorku, v závodu jasně vyčnívala. Druhá žena v pořadí, Etiopanka Dire Tuneová, dorazila do cíle s více než tříminutovou ztrátou. Třetí byla její krajanka Mare Dibabaová.

Mary Keitanyová

Mužský závod vyhrál další Etiopan Deriba Merga. Vítěz bostonského maratonu z roku 2009  zaběhl v Ras Al Khaimah nejlepší výkon začínajícího roku 59:24. Pod hodinu se dostali i zbylí „medailisté“. Keňan Bernard Kipvego dokončil v čase 59:44, jeho krajan Leonard Langat byl o osm vteřin pomalejší.