přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. prosince 2010, 15:12

Juniorky Olympu Brna nakonec vítězkami PMEZ

Po revizi výsledků zářijového klání evropských šampionů do 19 let se zjistilo, že za srbská družstva startovali někteří závodníci neoprávněně. Brněnské juniorky poskočily na první místo, opavští junioři na čtvrté.

Evropská atletika objevila při kontrole výsledků skupiny A klubového poháru juniorů pochybení u startujících za srbské týmy. Za stříbrné juniorky AC Nový Bělehrad i čtvrtý AC Sirmijum nastoupili 18. září v Bydhošti někteří závodníci neoprávněně.

Výkonný výbor kontinentální asociace na svém prosincovém jednání v Albufeiře odebral oběma družstvům body získané těmito atlety a upravil výsledné pořadí (celé viz níže). Nový Bělehrad se z druhé příčky propadl na poslední šestou, v příštím roce nebude chybět ve skupině A jen proto, že letos nebyl naplněn počet osmi startujících. Sirmijum klesl ze čtvrté příčky na sedmou, což znamená přesun do skupiny B.

Brno první, Opava čtvrtá
Pro česká družstva znamená revize posun vpřed. Ve vyrovnané soutěži juniorek se nakonec Olymp Brno může radovat z prvenství o bod před tureckým Fenerbahce, bronz nově patří Britkám z Blackheath and Bromley. Mezi juniory se pořadí na medailových nezměnilo, pod stupně vítězů se posunul Sokol Opava. Další sankce provinilcům nebyly uděleny, ale z vyjádření Evropské atletiky je patrné, že v budoucnu hrozí přísnější postih.

Zrevidované bodové výsledky PMEZ 2010, skupina A:
Juniorky
1. AK Olymp Brno (CZE) 86 bodů
2. Fenerbahce Spor Kulubu (TUR) 85 b
3. Blackheath and Bromley (GBR) 66
4. SL WKS Zawisza Bydgoszcz 61
5. CA Benacantil Puerto de Alicante (ESP) 44
6. AC Nový Bělehrad (SRB) 43 b

Junioři
1. Playas de Castellon (ESP) 101 bodů
2. Fenerbahce Spor Kulubu (TUR) 100 b
3. Shaftersbury Barnet Harriers (GBR) 94
4. TJ Sokol Opava (CZE) 76
5. At. Bergamo 1959 Creberg (ITA) 53
6. SL WKS Zawisza Bydgoszcz 52
---
7. AC Sirmijum (SRB) 32

Složení skupin pro rok 2011 ke stažení zde.

Michal Procházka

Vytisknout