přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Jedni závodili ve Velenje, druhé to čeká večer v Oslo

Výsledky českých závodníků z mítinku EAA ve Slovinsku a preview před večerním pokračováním Zlaté ligy.

Nejlepšího umístění dosáhli ve Velenje Tereza Čapková a Lukáš Bechyně, kteří skončili shodně třetí. Čapková závodila v běhu na 800 m a dosáhla kvalitního času 2:05.56, když zvítězila Kubánka Santiusnyová výkonem o jednu vteřinu a jednu setinu lepším. Bechyně předvedl ve skoku o tyči 515 cm, vítězný Slovinec Robanj jej předčilo 3 decimetry.

Na trojce dosáhla svého letos nejlepšího času Martina Bařinová, jíž změřili čas 9:45.58. V běhu na 800 m atakoval svůj letošňák také  Richard Svoboda, nakonec za ní po výkonu 1:49.26 zaostal o osm setin.

Výsledky z Velenje zde.

Večer čeká křest ohněm ve Zlaté lize Lucii Škrobákovou a Jiřinu Ptáčníkovou. Běžkyně na 100 m př. Škrobáková se vyskytuje ve startovce B běhu, kde se potká mimo jiné s Američankou Daniellou Carruthersovou. To tyčkařku Ptáčníkovou čeká přímý souboj dokonce s absolutní elitou, jíž vede fenomenální Jelena Isinbajevová.

Hlavním tahákem večera měl být souboj etiopských vytrvalkyň Dibabaové a Defarové, z něhož nakonec pro zranění Dibabaové sešlo. I bez toho však nabízí mítink řadu zajímavých soubojů, ať už to je duel Richardsové Ohuruoguové na čtvrtce či klasická bitva oštěpařů Thorkildsena a Pitkämäkiho. Zájem vzbuzuje i start bývalého světového rekordmana Asafy Powella na stovce. Hlavní program začíná ve 20 hod a vysílá ho program ČT 2. Výsledky a zpravodajství naleznete i na www.atletika.cz.    

Startovní listina mítinku v Oslo zde.

Adam Pražák

Vytisknout