přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. února 2011, 14:50

Jablonec řady pro Paříž nerozšířil

Jedna z posledních možností nominovat se na halový vrchol padla. Přesto byl na Jablonecké středě k vidění jeden výkon lepší limitu HME. (V článku také 1. den Otrokovic.)

Postarala se o něj Jiřina Ptáčníková, která dopředu avizovala, že nechce riskovat převoz tyčí do Stockholmu, kam dostala pozvánku. A tak viděla jablonecká hala na Střelnici její úspěšný skok na 451. „Docela jsem se trápila, je znát, že jsme teď přitrénovali. Zkoušela jsem i 467, ale skoky tentokrát nebyly dobré. Také jsem trochu nastydlá, ale kdo teď není, že. Když to shrnu, jsem spokojená,“ uvedla svěřenkyně trenérů Goroškova a Ptáčníka, která chtěla svou přítomností v soutěži mj. pomoci i Romaně Maláčové k limitu.

Ta bohužel důvod k radosti neměla, její úsilí o nominaci skončilo základem na 410 centimetrech, potom se rovnou pokoušela o limit ČAS nastavený o tři decimetry výš. Podobně dopadli i její kolegové Adam Ptáček a Jan Kudlička, pro něž zůstalo maximem 540, v jejich případě bylo třeba ještě dalších 20 cm. „Měla jsem radost z Adamových skoků o limit, i když nebyly úspěšné. Řekla bych, že se vrací do svých mladých let,“ komentovala s mírnou nadsázkou Ptáčníková svého kolegu z tréninkové skupiny a „skorojmenovce“ Ptáčka. „Honza skákal na mistrácích líp, dva pokusy tady, jak se říká, zabalil,“ uvedla ke Kudličkovi.

O nominaci „last minute“ se snažila v dálce Jana Korešová, oproti předešlým pokusům odolala i šestimetrová hranice, zapsáno má 580. Jak upozornila její trenérka Martina Blažková, byl to po delší nemoci již čtvrtý závod během dvou týdnu a Korešová prý už postrádala potřebnou „šťávu“. „Ale vyčítaly bychom si, kdyby to nezkusila,“ dodala Blažková.

Výsledky z Jablonce

V Otrokovicích zatím první den probíhaly disciplíny, v nichž jsme limit neočekávali. Hladký sprint na 40 yardů ovládli Lucie Kostnerová za 5.30, a mezi muži suverénně Ukrajinec Roman Bublyk v čase 4.58. Na stejné trati s překážkami se dvojstart nejlépe vyvedl Janě Sotákové (součet 11.50) a Janu Cardovi (10.67), kteří k tomu získali i skalpy vícebojařských medailistů z MČR, Elišky Klučinové a Adama S. Helceleta.

Oba v Otrokovicích absolvují čtyřboj, po jeho polovině je Klučinová (v dálce 570) druhá za Rakušankou Dadičovou, Helcelet vede (výška 201). Horizontální skoky patřily Ukrajince Ruslaně Cichocké, která předvedla v dálce 603 a v trojskoku 13.22. V mužské výšce David Kovalský jako jediný zdolal 213 cm.

Výsledky z 1. dne Otrokovic

 

Michal Procházka

Vytisknout