přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. ledna 2014, 16:49

Islandský supertalent a další z víkendu

V uplynulých dnech byly podle očekávání notně přepsány rodící se halové tabulky. Přinášíme (nejen) přehled výkonů, které se usadily na samotném vrcholku.

Albuquerque NM, USA / Dosud nejrychlejší hladkou šedesátku, 6.53, předvedl ve vysoké nadmořské výšce v americkém státě Nové Mexiko Joe Morris.

Houston TX, USA / Mezi ženami sprinterskou rovinku přeběhla zatím nejlépe Murielle Ahouréová z Pobřeží Slonoviny, v Texasu předvedla kvalitních 7.05. Trojskokanům stačí zatím na čelné pozice výkony hluboko pod 17 metrů, zatím nejdále, na 16.46, se dostal Chris Carter.

Fayetteville AR, USA / Z Arizony přišla zpráva o čtvrtce, kterou tu v pátek zaběhl Neil Braddy za 46.36. Stejného času dosáhl o den později Carvin Nkanata v pensylvánském State College.

State College PA, USA / A ze zmíněného místa v Pensylvánii pochází i půlka 1:48.14 v podání Keňana Edwarda Kemboie.

Reykjavík, Island / O svém supertalentu znovu přesvědčila islandská půlkařka Anita Hinriksdóttirová. Čerstvě osmnáctiletá běžkyně při mítinku EA Indoor Permit zaběhla svou trať za 2:01.81, čímž z čela historických juniorských tabulek Evropy vymazala o čtyři setiny Slovenku Gabrielu Sedlákovou - 2:01.85 zaběhla na HMS 1987, pochopitelně ještě v barvách Československa.

Boston MA, USA / Pětka sice není halová mistrovská disciplína, ale Američan Galen Rupp na ní zaběhl výtečný kontinentální rekord 13:01.26, což rozhodně stojí za zmínku.

Lyon, Francie / Domácí překážkář s komiksovým křestním jménem Garfield Darien přeběhl šedesátku za 7.62.

Nantes, Francie / Z jiného místa v „zemi galského kohouta“ pochází i dosavadní nej ženských 60 m př., které zvládla rovněž „zdejší“ Cindy Bilaudová za 7.96.

Čeljabinsk, Rusko / O superskoku Ivana Uchova už jsme psali, upřesněme však informaci, jak to bylo s (ne)útokem na světový rekord. Výškařův trenér Kljugin si totiž v ruských médiích posléze postěžoval, že rozhodčí sebrali jeho svěřenci šanci zaútočit na rekord. „Nebyli schopní laťku nastavit rychle a správně,“ uvedl Sergej Kljugin pro Sport-Express.ru k metě 244, která se nabízela po zdolání 241 cm.

Leverkusen, Německo / Tyčkařka Silke Spiegelburgová zahájila ve svém působišti sezonu výkonem 471 cm.

Saská Kamenice, Německo / Nedaleko našich hranic se přepisovalo čelo trojskokanských statistik, když domácí Kristin Gierischová vylepšila svůj osobní rekord na 14.24.

Sassintz, Německo / Koulaři už jednu významnou metu zdolali zásluhou Davida Storla, který na ostrově Rujána předvedl 21.04, jejich kolegyním chybí po výkonu Christiny Schwanitzové ještě 21 cm k dvacítce.

Birmingham AL, USA/ V Alabamě se zrodil zatím nejlepší sedmiboj díky Erice Bougardové. 4207 na čele nejspíš moc dlouho nevydrží, ale to je ostatně případ i většiny výše uvedených výkonů.

Michal Procházka

Vytisknout