přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. února 2011, 22:40

Hejnová vyhrála v Karlsruhe, Rosolová v Gentu

České reprezentantky z tréninkové skupiny „Rychlý holky“ se blýskly na čtvrtce – Hejnová – a na dvoustovce – Rosolová. V Německu padly čtyři výkony roku, v Belgii jeden.

Karlsruhe kralovala Hejnová…
Venku specialistka překážkářka, která má splněno pro Paříž na čtvrtku a ve hře je i její účast v pětiboji, si na mítinku v Karlsruhe „zkomplikovala“ volbu disciplíny. Čtyřstovku tu Zuzana Hejnová vyhrála za 52.86, čímž se přiblížila osobnímu rekordu na 11 setin. „Běželo se mi dobře, jsem ráda, že se moje výkonnost směrem k ME zlepšuje a věřím, že bude ještě mnohem lépe. Potřebovala bych se za někým vytáhnout, hlavně v konci. Pak bych mohla pomýšlet na lepší čas,“ vzkázala z Německa svěřenkyně Martiny Blažkové.


Vybere si Zuzana Hejnová v Paříži sedmiboj nebo čtyřstovku? - foto: J. Kucharčík

Z dalších disciplín opět vynikla Američanka Kellie Wellsová, která je v posledních dnech na šedesátce s překážkami „neporazitelná“, tentokrát vylepšila vlastní výkon roku již na 7.82. Mezi muži se letošní tabulky neměnily, jednoznačného prvenství však dosáhl Američan David Oliver za 7.40. Liou Siang skončil až třetí 7.55, předstihl jej totiž ještě Francouz Bascou, který tím hodil rukavici Petru Svobodovi, protože jej s časem 7.53 vystřídal na čele evropských statistik roku.

Skvělou formu má také Kim Collins, jenž se po pátečním vyrovnání „WL“ dnes osamostatnil na čele tabulek hladké šedesátky, neboť v rozběhu srazil další dvě setiny na 6.50. Ve finále se však reprezentant souostroví Svatý Kryštof a Nevis neprosadil, skončil až čtvrtý (6.64) za vítězným Jamajčanem Leronem Clarkem, jenž si vylepšil osobák na 6.52, své statistiky si poupravil i druhý v cíli, Burns z Trinidadu a Tobaga (6.54).

O třetí změnu halových tabulek roku se postarala na trojce Mercy Njorgogeová, Keňanka provedla vteřinovou korekci na 8:42.75. Domácí publikum potěšila národním rekordem Silke Spiegelburgová, která v tyči překonala 476 centimetrů, což znamená i maximum mítinku.

Výsledky z Karlsruhe

…Gentu Rosolová
Již jistá členka výpravy na mistrovství Evropy na čtyřstovce Denisa Rosolová vyhrála na mítinku v Belgii bez větších potíží poloviční trať ve svém halovém maximu 23.54. „Byl to dobrý ‚prošťouch‘ před Evropou,“ pochvalovala si kolegyně Hejnové ze skupiny Martiny Blažkové pro stránky topathletics.org. „Teď pořádně potrénovat na ni,“ dodala. Druhá česká zástupkyně Monika Táborská skončila pátá za 24.76. Tereza Čapková ani Marcela Lustigová nedokončily patnáctistovku, již ovládla Etiopanka Abeba Arigawiová v dalším kvalitním čase 4:06.22.


Rosolová má jasno, dvoustovka v hale není - foto: www.graf.cz

O výkon roku se v Gentu postaral Keňan Ismael Kombich, jenž se na 13 setin přiblížil hranici 3:34. Zajímavé jsou i výsledky z netradiční halové, resp. nemistrovské trati: Paul Kipsiele Koech zvládl stýpl za 5:13.77, útok na nejlepší světový výkon Němce Motchebona na šestistovce se domácímu Kevinu Borléeovi nepodařil jen o půl vteřiny, v cíli byl za 1:15.65.

Výsledky z Gentu

Michal Procházka

Vytisknout