přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. srpna 2013, 13:01

Hejnová také o atletku července

Již počtvrté v řadě vybrala Evropská atletika do nominace o nejlepší výkon v měsíci Zuzanu Hejnovou. Čtvrtkařka překážkářka má tak druhou šanci přidat vítězství k tomu květnovému.

Nejen pozice světové závodnice číslo jedna na 400 metrů překážek, ale především obdivuhodná stabilita výkonů zdobí Zuzanu Hejnovou v letošní sezoně. 26letá svěřenkyně Dalibora Kupky své časy postupně stlačuje k 53 vteřinám a během července hned dvakrát posouvala úroveň svého osobního a zároveň národního rekordu. Nejprve na 53.23 na začátku měsíce v Paříži (6.7.), a poté 53.07 na jeho konci (27.7.) v Londýně. Při „výročních hrách“ v městě nad Temží se navíc vrátila do čela světových tabulek a zajistila si s předstihem diamantovou trofej, kterou stačí potvrdit startem při finálovém mítinku v Curychu. „Národní rekord, vítězství v dalším kole DL a taky skvělé celkové vítězství. Hodně si toho cením, je to důkaz vyrovnané celoroční formy, a kdyby mi to někdo řekl na začátku sezóny, tak si budu klepat na čelo,“ uvedla Hejnová po londýnském závodě na svém oficiálním facebookovém profilu.

„Soupeřky“ v anketě, v níž tradičně mají svou třetinu hlasů fanoušci, média a statistici, jsou zajímavé. Zmínit stojí určitě třeba islandský supertalent Anítu Hinriksdóttirovou, která dokázala v sedmnácti letech zvítězit nejen na světovém šampionátu své kategorie v Doněcku, ale posléze také v evropské juniorské konkurenci v Rieti. Z již zářících hvězd pak upozorněme na chorvatskou diskařku Sandru Perkovičovou, která zůstává stejně jako Hejnová letos neporažena a její šňůra vítězství v součtu s loňským rokem čítá čtrnáct finálových závodů.

Ve vší úctě k ženám, mužská nominace je ještě nabitější – v červenci totiž padly hned dva evropské seniorské rekordy. V Paříži stlačil čas na stýplu na devět setin vteřiny k osmi minutám Francouz Mahiedine Mekhissi-Benabbad, o dva týdny později v Monaku se pak blýskla britská vytrvalecká superstar Mo Farah počinem (překvapivě) na patnáctistovce 3:28.81 min. A bezpochyby nelze vynechat v tomto výčtu létajícího Ukrajince Bohdana Bondarenka, který v Lausanne svou formu vyšponoval k již roky neviděným 241 centimetrům.

Podporu Zuzaně můžete vyjádřit zde, mužská část ankety pak probíhá zde.

 

Michal Procházka

Vytisknout