přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. ledna 2014, 11:11

Hejnová se po operaci cítí dobře

Hejnová se včera v odpoledních hodinách podrobila operaci čtvrtého metatarzu levé nohy, který si mistryně světa z Moskvy poranila při sobotním tréninku v atletické hale na Strahově.

Operaci se Zuzana Hejnová podrobila na Ortopedické klinice 2. LF a Fakultní nemocnice v Motole. „Byla provedena stabilní osteosyntéza speciální úhlově stabilní dlahou,“ popsal zákrok doc. MUDr. Vojtěch Havlas, PhD., zástupce přednosty kliniky, který Hejnovou operoval. „Operace se zdařila, Zuzaně byla vimplementována speciální dlažka, kterou se kost zafixovala. Nyní budeme čekat, až opadne otok, k čemuž by mělo dojít během pár dní a následovat bude rekonvalescence a rehabilitace. Zařazena bude elektroléčba a další fyzioterapeutické metody,“ doplnil Havlas.

 Předpokládá se, že rekonvalescence bude trvat zhruba tři měsíce. „Kromě aktivní rehabilitace podstoupím po dohodě s profesorem Pavlem Kolářem léčbu kalcitoninem, která mi umožní lepší hojení a podpoří kosti,“ říká Hejnová. Operaci prožívala nejlepší evropská atletka roku 2013 bez většího stresu. „Věděla jsem, že jsem v těch nejlepších rukou, s panem doktorem Havlasem se znám osobně, takže to bylo i příjemné, že člověk viděl nějaký známý obličej. Věřila jsem jim. Obavy jsem měla trošku z narkózy, ale po operaci jsem se cítila dobře, takže vše proběhlo v pohodě,“ svěřila se.

„Teď trochu cítím bolest, ale říká se, že kosti bolí nejvíc, dá se to vydržet. Prstama mohu hýbat a trochu i kotníkem. Teď nebudu moct na nohu čtyři týdny došlapovat, ale až se zhojí jizva, což bude přibližně za dva týdny, budu moct už například i plavat a trochu cvičit,“ přiblížila své další dny. „Jsem trošku zklamaná, že nemohu jít halovou sezonu. Byla jsem na tom dobře a těšila jsem se. Myslím, že i slíbenou osmistovku bych běžela dobře, mrzí mě to, ale léto je určitě přednější,“ říká Sportovkyně roku 2013, která se bude rovnou připravovat na vrchol sezony letní.

Oporu má ve svém příteli Honzovi. „Bez něj bych to nezvládla. Stará se o mě, obskakuje mě, sama si teď nedojdu pořádně ani pro čaj.“ Podporující zprávy přicházejí ze všech stran. „Trenér se skupinou mi psali, že mi drží palce, stejně tak rodina, spoustu známých i fanoušků. Děkuju všem za podporu. Jsem ráda, že mi věří, že se brzy vrátím a ukážu, co ve mně je.“ 

Karolína Farská, foto: graf.cz

Vytisknout