přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. července 2015, 16:59

Hampl ve Tbilisi čtvrtý, Kerbachová šestá

Stejně jako včera se na evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) představila pětice českých 15- a 16letých atletů. Ve finále stovky se neztratili sprinteři, do medailových bojů pak dnes prošly Novotná ve výšce a dálce a půlkařka Červínová.

EYOF v gruzínské metropoli Tbilisi zatím českým barvám medaili nepřinesl. Měřeno umístěním k ní měl v úterý nejblíže Štěpán Hampl na stovce, který zaběhl 11.01 (o osm setin rychleji než v rozběhu) a v souboji o čtvrté místo o tisíciny porazil francouzského soupeře Bertranda. Co do časového odstupu však měl český zástupce v nejkratším sprintu k cennému kovu relativně daleko, devět setin. Zlato si vysloužil Švéd Larsson za 10.72. "Splnil jsem si cíl, skončil jsem do šestého místa. Chtěl jsem sice zaběhnout pod 11 vteřin, nohy mi to ale dnes nedovolily. Nebyl jsem tolik nervózní a teplo mi nevadí, lepší než aby bylo zima," uzavřel své hodnocení. Hamplova kolegyně z disciplíny Anna Kerbachová nedokázala zopakovat časy z předešlých kol (12.05 v rozběhu a 12.16 v semifinále) a výkon 12.27 jí přisoudil šesté místo, desetinu od bronzu. Zvítězila Irka Nevilleová za 12.01. "Tajně jsem doufala, že to bude lepší, ale být šestá v Evropě je super. Na dvoustovce si věřím o trochu víc, než na stovku. Cílem je prozatím finále a tam se uvidí," uvedla svěřenkyně Vladimíra Kučery.


S jediným zaváháním na níže položené laťce prošla do čtvrtečního finále výškařek Jana Novotná. Proto také figuruje v pořadí kvalifikace na třetím místě, přestože zdolala stejně jako vítězná dvojice soupeřek 172 cm. "Když jsem přišla na stadion, začala jsem být hrozně nervózní a při rozeskakování mi to vůbec nešlo, naštěstí se to v pravý moment srovnalo. Jsem ráda za to, jak to dopadlo," řekla. Odpoledne pak Janu čekala ještě bitva o finále v dálce, a zvládla ji na výbornou, když postoupila z prvního místa ve své skupině výkonem 5.85 m. "Byl to vážně skvělý den. Přijela jsem si to do Tbilisi především užít, navíc se mi podařilo kvalifikovat v obou disciplínách do finále," doplnila s úsměvem Dostatek času odpočinout si před boji o medaile bude mít půlkařka Michaela Červínová, kterou čeká finálová bitva na dva okruhy až na závěr programu. Její rozběh byl sice nejpomalejší, dokázala v něm však zvítězit (2:15.72). Posledním českým zástupcem byl kolega z disciplíny Červínové Matěj Osička, tomu se probojovat dál nepodařilo a s časem 2:00.69 se podělí o konečné 17. místo.

Atletické výsledky v pdf, Neoficiální výsledky online

Michal Procházka

Vytisknout