přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. října 2010, 17:58

Halový mítink v O2 areně nebude ani příští rok

Ohlášená pauza halové akce, která se poprvé konala vloni v únoru, se s určitostí protáhne na dva roky. Zrušení mítinku oznámila na svém webu pořadatelská agentura Česká sportovní.

„Naším hlavním cílem s ohledem na atletiku bude v nadcházejícím roce jubilejní 50. ročník mezinárodního atletického mítinku Zlaté tretra Ostrava, který se uskuteční 31. května 2011. Na něj bude soustředěna naše veškerá energie, kterou nechceme tříštit,“ uvedl P.R. manager České sportovní Karel Tejkal v prohlášení zveřejněném na webu ceskasportovni.cz. Agentura je navíc činná i v dalších sportech.


Dráha se testovala v O2 areně i pro případné vrcholné akce halové sezony, MS nebo ME - foto: www.graf.cz

„Protože mezi další aktivity České sportovní patří organizace a zajištění mezinárodních utkání národních týmů v Davis Cupu a Fed Cupu, bude jaro roku 2011 organizačně náročné i s ohledem na zápas mužů doma a žen v nedaleké Bratislavě. Českým fanouškům atletiky chceme vše vynahradit v květnu ve Vítkovicích při Zlaté tretře Ostrava, když již nyní probíhají intenzivní jednání s manažerskými skupinami, které zastupují nejlepší atlety světa,“ vysvětlil důvody pořadatelů Tejkal.

Původně se uvažovalo o spojení mítinku i s halovým mistrovstvím České republiky. Tato možnost je nyní vyloučena a šampionát se uskuteční v tradičním prostředí haly Otakara Jandery ve Stromovce. Při úspěšné premiéře „Mítinku světových rekordmanů“ v roce 2009 se v solidně zaplněné O2 areně představily takové hvězdy jako Isinbajevová, Bungei, Vlašičová, Defarová nebo Harperová.

Michal Procházka

Vytisknout