přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Hala praskala ve švech

V úterý 10. ledna se v pražské Stromovce pořádaly 1. veřejné závody PAS.

„Účast byla ohromná. Zájemců přišlo neskutečně mnoho,“ pochvaloval si účast Jindřich Linhart z pořádajícího oddílu PSK Olymp Praha. „Na 150 metrů jsme museli vypsat 21 běhů, aby se dostalo na všechny.“ Zároveň ale dodává, že je připraven na kritiku. „Museli jsme utnout dálku mužů. Když bylo přihlášených už 33 závodníků a další čekali ve frontě, už jsme to zkrátka ukončili. Jednoduše nešlo dělat dálku s padesáti atlety. A někteří byli mimopražští, ti nás asi mít rádi nebudou.“

O kvalitní výkony při takovémto množství účastníků nebyla v úterý nouze. Na šedesátce se čtyři běžci dostali pod sedm vteřin. Nejlépe si vedl domácí Jiří Vojtík, který zaběhl krásných 6.90 s. Jan Stokláska ze Slavie a Ladislav Křížek z USK se dostali v rozdílných bězích na stejný čas 6.98 s a pod 7 vteřin se dostal výkonem 6.99 ještě Pavel Hykl z TJ Spartak Třebíč. Z žen zaběhla nejlépe Bartoníčková (ASK Slavia Praha) za 7.76 s.

Na 150 metrech patřil k nejlepším opět Jiří Vojtík. Společně s Rudolfem Götzem z pražské Slavie zaběhli v odlišných bězích stejný čas 16.16 s. Mezi ženami kralovala opět Jitka Bartoníčková časem 18.50 s.

Tereza Čapková z ASK Slavia Praha předvedla, že není specialistkou na krosy. Na 500 metrech byla nejrychlejší ze všech žen, když předvedla výkon 1:16.64 min. Z mužů se blýskl časem 1:04.28 šestnáctiletý talent Hvězdy SKP Pardubice Martin Hrstka.

V technických disciplínách patřila k nejsledovanějším koule mužů. Jednak tím, že Vladislav Tuláček poslal šestikilovou kouli do vzdálenosti 18.84 metrů a jasně kraloval juniorské kategorii. Pak také tím, že jednomu z mužů koule ulétla mimo výseč na dráhu. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Celé závody jinak proběhly v poklidu bez jakýchkoliv problémů.

Kompletní výsledky naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout