přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. ledna 1900, 00:00

Fenomenální překážkář se vrací!

Zdravotní komplikace jsou pryč a Felix Sanchez nešetří silnými slovy. Jak se na to dívá trenér Dalibor Kupka?

Sanchez je v současné době v Itálii, v péči špičkových terapeutů. Pokud proběhne desetidenní terapie dobře, Sanchez je připraven začít trénovat v listopadu. Posloužit mu k tomu má nová dráha v Culver City v Kalifornii. "Chci dokázat, že jsem na trati 400 m překážek číslo jedna!" uvedl pro IAAF.

Osmadvacetiletý překážkář ve svých výrocích dokonce zašel tak daleko, že chce v příštím roce překonat světový rekord 46.78 sekund Kevina Younga z Olympijských her v Barceloně 1992.

Naopak na Helsinky nevzpomíná Sanchez rád. "Na finále jsem měl odlišné boty, abych utlumil bolest v noze. Mohl jsem běžet a pro bronzovou medaili časem okolo 47.90. Já ale nikdy neběhám pro třetí místo, vždy jen pro vítězství!"

Mistr světa z let 2001 a 2003 pokračuje: "Po finále jsem řekl Bershawnu Jacksonovi (mistr světa 2005), že kdybych byl stoprocentně zdravý, bylo by to celé jinak. Chci získat titul zpět a ukázat všem, že jsem nejlepší překážkář současnosti."

Sanchez se domnívá, že jeho hlavním rivalem bude úřadující mistr světa Bershaw Jackson. A v sezoně bez Olympijských her se chce soustředit především na Zlatou ligu, kterou vyhrál v roce 2002. Za nejdůležitější však považuje svůj návrat na pozici jedničky světového žebříčku IAAF.

A co si myslí trenér Dalibor Kupka?

O Sanchezových výrocích:
"Co se týče Sanchezových silných řečí, nejspíše to bylo formulováno také s ohledem na sponzory, kteří musí být za Sanchezem vidět. Co mi říkal Jirka (Mužík), tak Sanchez na závodech působí na rozdíl od většiny povýšených a arogantních Američanů velice přátelským dojmem a komunikuje se všemi.

O jeho šancích na rekord:
"Pokud se Sanchez vrátí ke své standardní výkonnosti, Bershaw Jackson bude mít opravdu co dělat. Sanchez běhal vždycky rychle. Je mu 28 let, takže ještě určitě může zrychlovat. Otázka je, jak bude probíhat jeho příprava a jestli jeho zdravotní problémy odezněly nadobro. Určitě se máme na co těšit."