přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. srpna 2019, 16:23

Evropa nastoupí proti USA v plné síle

Tým Evropy odtajnil největší hvězdy, které se v jejím dresu představí na utkání se Spojenými státy americkými, které se uskuteční ve dnech 9. a 10. září v běloruském Minsku.

V každé individuální disciplíně utkání mezi Evropou a Spojenými státy budu startovat čtyři atleti. Co se týká týmu Evropy, do družstva se kvalifikovali vítězové individuálních disciplín na mistrovství Evropy družstev, které nedávno proběhlo v Bydhošti a sestavu pak doplňují tři nejvýše postavení atleti v evropských tabulkách. V každé disciplíně mohou však startovat maximálně tři atleti z jedné země.

Tým Evropy bude mít ve svých řadách sedm ambasadorů, kterými jsou ruská výškařka Maria Lasickeneová, Turek Ramil Guliyev na dvoustovce, německý oštěpař Thomas Röhler, švédský diskař Daniel Stahl a pak tyčkařské trio Katerina Stefanídiová z Řecka, Piotr Lisek z Polska a Armand Duplantis ze Švédska.

Mezi další mužské opory budou patřit Rus Sergej Šubenkov a Španěl Orlando Ortega na stodesítce překážek, Turek Yasmani Copello na čtvrtce překážek, bosenský půlkař Amel Tuka, řecký dálkař Miltiadis Tentoglou nebo polské koulařské duo Michal Haratyk a Kondrad Bukowiecki. Ženy pak mohou spoléhat mimo jiné i na chorvatskou diskařku Sandru Perkovičovou, polskou čtvrtkařku Justinu Swiety-Erseticovou, ukrajinskou výškařku Julii Levčenkovou či ruskou tyčkařku Anželiku Sidorovovou.

Bělorusko má jako hostitelská země jistých deset míst v týmu Evropy. V osmi případech se jedná o ženy: Elvira Herman (100 m př.), Taťána Khaladovič (oštěp), Karyna Taranda (výška), Anastasia Mirončik-Ivanovová (dálka), Daria Barysevič (1500 m), Aliona Dubitská (koule), Hana Malyšniková (kladivo) a Irina Žuková (tyč). Běloruští muži pak budou mít zastoupení ve dvojici výškařů Maxim Nědosekov a Dmitrij Nabokau.

Kompletní nominace týmů Evropy i Spojených států amerických budou známy po nadcházejícím víkendu. 

Petr Jelínek

Vytisknout