přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. ledna 2003, 10:20

Dvořák letí na Kanáry

V Maspalomas na Kanárských ostrovech stráví následující dva týdny trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák.

Zde absolvuje jednu fázi přípravy na sezónu, v jejímž programu dominují dva světové šampionáty. „Tomášova příprava dosud probíhá bezvadně. Věřím, že o postup do Birminghamu se úspěšně popere,“ hodnotí nejbližší Dvořákovy sportovní cíle jeho trenér Zdeněk Váňa. Halové mistrovství světa v anglickém Birminghamu se koná 14.–16. března a zřejmě klíčovým závodem pro nominaci bude vícebojařský mítink v Tallinu (15.–16. 2.) nazvaný Erki Nool Cup. Zde se očekává účast absolutní světové vícebojařské špičky. „Bude to takové malé mistrovství světa. Všichni vědí, že největší šanci probojovat se na halový světový šampionát mají právě v Tallinu,“ zdůrazňuje důležitost mítinku v estonském Tallinu šéftrenér ČAS Václav Fišer. Podmínky účasti na HMS 2003 jsou nekompromisní. V Birminghamu bude startovat pouze osm vícebojařů, přičemž dvě místa jsou již obsazena. Za výsledky v minulé sezóně si účast zajistili Roman Šebrle a Tom Pappas. Zbývá tedy šest míst pro nejlepší vícebojaře v halové sezóně 2003.

Účast v Birminghamu by pro Dvořáka byla čtvrtým startem na HMS. Dosud tuto soutěž absolvoval na třech po sobě jdoucích šampionátech (1995, 1997, 1999) a nejlepšího výsledku dosáhl v pětadevadesátém, kdy získal stříbrnou medaili.

Tomáš Dvořák je na začátku sezóny zdravotně naprosto v pořádku. „Občas má drobné bolesti, které však pramení jen z námahy po tréninku. Nic nám tedy nebrání v řádné přípravě, která bude vypadat podobně jako v minulých sezónách. Navíc to Tomášovi dodává velkou motivaci a chuť do závodění,“ konstatuje Zdeněk Váňa. Důkladněji se Váňův svěřenec v přípravě zaměří na skokanské disciplíny, především na výšku a tyč. Nepůjde pouze o zdokonalování techniky, ale také o péči o Dvořákův opotřebovaný kotník.

Kromě trenéra Zdeňka Váni odlétá s Dvořákem na Kanárské ostrovy i jeho rodina a skupina tyčkařů Dukly Praha vedená Boleslavem Paterou. Všichni se vracejí v sobotu 25. ledna.

Tomáš Klement

Vytisknout