Düsseldorf přinesl nominační radost Škrobákové

pátek 10. února 2012
Překážkářka Lucie Škrobáková se po pátečním mítinku v Německu zařadila na seznam atletů se splněným limitem na halové mistrovství světa v Istanbulu.

Aktuální možnosti Lucie Škrobákové naznačil už rozběh, při němž svěřenkyně Jany Jílkové zaostala za nominačním kritériem o pouhé dvě setiny. Ve finále si však už nabídnutou šanci ujít nenechala, manko z rozběhu vymazala a ubrala další dvě setiny navrch. Po výkonu 8.05 skončila čtvrtá, když nad její síly byly pouze hvězdné Američanky. Vyhrála Lolo Jonesová (7.94) o setinu před Danielle Carruthersovou, třetí doběhla Yvette Lewisová. "Závod byl super. Běželo se mi skvěle, jen na mě něco leze a teď po závodě jsem úplně mimo. Doufám, že to nebude nic vážného," ozvala sa Škrobáková po splněném limitu pro facebookovské stránky manažerské skupiny Top Athletics.

Stejnou příčku jako Škrobáková na překážkách obsadila v běhu na 1500 m Tereza Čapková. Pro ni však měla „bramborová medaile“ trpčí příchuť, neboť se nespojila s vytouženým splněním limitu. V cíli jí po výkonu 4:15.70 přebývalo 3.7 vteřiny. Z prvních příček se radovaly Ukrajinky Anželína Ševčenková a Natalia Tobiasová, naopak start favorizovaných Afričanek včetně v hale debutující Pamely Jelimové skončil diskvalifikací za špatné seběhnutí. Nejvíce to však může mrzet Genzebe Dibabaovou, která zaběhla velmi kvalitní rekord mítinku pod 4:02.

Třetí z českých zástupců, Jakub Holuša, startoval v běhu B na 800 m, kde znovu pokořil nominační hranici pro HMS. Běžel 1:47.67, o 19 setin pomaleji než při svém 11 dní starém letošním maximu. "Dobrý závod, ale přepálil jsem to. Šel jsme hned dopředu. Mezičas na 600 m byl 1:18.9, ale lehce do mně trknul soupeř v zatáčce a ztratil jsem rytmus. Posledních 100 m jsem už tuhnul. Nebojím se rychlého tempa, ale čas měl být lepší," hodnotil Holuša pro Top Athletics. Ve svém běhu skončil druhý, celkově pak šestý, když nejlepšího času z půlkařů dosáhl Polák Adam Ksczot, který se s výkonem 1:45.44 usadil v čele letošních tabulek.

Další maximum dosavadní sezony přidali na trati 5000 m Keňan Thomas Longosiwa (12:58.67) a na hladké šedesátce Francouz Jimmy Vicaut (6.53). Na překážkách se při své letošní závodní premiéře musel Kubánec Dayron Robles o dvě setiny sklonit před Američanem Kevinem Craddockem (7.53).

závody byl super. běželo se mi skvěle jen na mě něco leze a teď po závodě jsem uplně mimo. Doufám, že to nebude nic vážného," ozvala sa Lucie Škrobáková po splnenom limite na HMS