přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. května 2010, 16:15

Dozvuky víkendu

Co se událo o víkendu a zatím uniklo pozornosti koncentrované na extraligu, Diamantovou ligu a EYOT.

Nedlouho po druhém dílu honby za diamanty proběhl na druhé straně zeměkoule mítink v brazilském Belému. Start do sezony pod otevřeným nebem se parádně podařil domácí halové mistryni světa v tyči Fabianě Murerové, když rovnou překonala laťku ve výšce 475 centimetrů, tedy nového výkonu roku. Další aktuální šampion z Dauhá, Brit Dwain Chambers z šedesátky, naopak na stovce zaváhal. Podlehl Američanu Miku Rodgersovi – 10.11: 10.06. Druhý nejlepší výkon roku se podařil dalšímu Britovi, Phillips Idowu se dostal v trojskoku na 17.48.
Podrobněji o mítinku zde.

Jen o pár hodin dříve by se s tímto výkonem dokonce dostal Idowu na čelo tabulek. Jenže ve francouzském Franconville se blýskl světový halový rekordman Teddy Tamgho a značku světového maxima posunul na 17.63. Na stejném mítinku se blýskl osobním rekordem a evropským výkonem roku na stovce 10.03 další Francouz Christophe Lemaitre.

Světové tabulky se měnily také za velkou louží. V Tucsonu (Arizona) se ve skvělém světle předvedli koulaři. Cory Martin dokonce o decimetr překonal 22metrovou hranici. Za 21 m dolétla koule z ruky také Ryanu Whitingovi (21.63) a Russi Wingerovi (21.25).

Na českém území jsme zaznamenali v neděli nominační výkon pro mistrovství světa juniorů. Diskařka Jitka Kubelová hodila v Novém Městě na Moravě 53.07 a hranici potřebnou pro start v Monctonu překonala o více než tři metry.
Výsledky zde.

Tradičně s českou účastí probíhá mládežnický mítink v rakouském Schwechatu. Tentokrát chyběli ti, kteří usilovali o start na olympiádě v Singapuru. Přesto najdeme ve výsledcích hned několik českých jmen.
Výsledky zde.

Michal Procházka

Vytisknout