přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. února 2011, 12:00

Do uzávěrky nominace na HME zbývají dva dny

Přišel čas pro plnění limitů stylem last minute. Příležitost skýtají hlavně halová středa v Jablonci nad Nisou a mezinárodní mítink Obaly Morava v Otrokovicích.

Městská sportovní hala v Otrokovicích nabízí pouze netradiční trať na 40 yardů, a tak se ti, kteří prahnou po splnění nominačního kritéria na sprinterské rovince, musejí vydat na sever Čech.  Týká se to hlavně překážkářů Stanislava Sajdoka a Martina Mazáče a jeho sestry Ivety, která závodí na hladké trati.

Všichni tři se o limit pokoušeli už včera na veřejných závodech v pražské Stromovce, nikdo však potřebný krůček do nominace neudělal. Mazáčovi chybělo 9, jeho sestře podvakráte 16 a Sajdokovi 19 setin.

Do Jablonce by měla podle našich informací zamířit také Jana Korešová, která se snaží uspět v dálce, a tyčkaři Adam Ptáček, Jan Kudlička a Romana Maláčová.

V Otrokovicích by se podle zveřejněné startovní listiny měl po boku pátého muže z HME Lájose Kurthyho představit Jan Marcell, který má políčeno na limit ve vrhu koulí, a výškařky Iva Straková a Oldřiška Marešová. Oba závody jsou na programu ve čtvrtek.

Třináctý ročník mezinárodního atletického mítinku však spoléhá i na další vrcholy. Veliká konkurence se sejde ve čtyřboji mužů, kde k favoritům bude patřit největší talent českého víceboje Adam Sebastian Helcelet, kterému budou konkurovat Pavel Baar, Adam Nejedlý a slovenský olympionik Slaven Dizdarevič. Pro ženskou kategorii získali organizátoři českou rekordmanku Elišku Klučinovou, nejlepší Slovenku Lucii Slaničkové a rakouskou vycházející hvězdu Ivonu Dadicovou.

Ve skoku do dálky by mohli osmimetrovou hranici a tím i vzdálenost světové špičky Roman Novotný a Štěpán Wagner. Ve sprintu narazí téměř domácí Jaroslav Šmotek na ukrajinského obhájce vítězství Olexandra Pogorelcova.

Stránky mítinku

Adam Pražák

Vytisknout