přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. listopadu 2010, 10:50

Čtyři rekordy na Asijských hrách

V čínském Kantonu si atletika na Asijských hrách odškrtla pátý soutěžní den, v němž se čtyřikrát měnily historické statistiky soutěže. Sprinteři Ogunode a Fukushimová si připsali double. V článku původní fotografie Aleše Gräfa.

S rekordy začal domácí chodec Si Tianfeng (S' Tchien-feng), který zvládl maratonskou padesátku za 3:47:04. Další maximum padlo v běhu na 800 m, kde se časem 1:45.45 blýskl Íránec Sadjad Moradi, který už má z Her stříbro na patnáctistovce. Radoval se i druhý půlkař v cíli, Iráčan Adnan Taees Akkar vylepšil národní rekord na 1:45.88.

Katařan s nigerijskými kořeny Femi Ogunode vyhrál po čtvrtce i poloviční trať, když opět upravoval národní juniorské statistiky své nové vlasti. Po čtvrtku má jejich nejlepší výkon hodnotu 20.43. Ogunode se současně teprve druhým mužem v historii her, jemuž se podařilo zkompletovat nepříliš vídaný double 200 a 400 m. Tím prvním byl před 52 lety Ind Milka Singh.

Také mezi ženami padl double, byť šlo o častější verzi 100/200 m. Postarala se o to Japonka Chisato Fukushimová, když si dřívější vítězství ze stovky zopakovala i na dvojnásobné vzdálenosti. Trvalo jí to 23.62 s.

Titul ve víceboji obhájil i u nás dobře známý Kazach Dmitrij Karpov, jemuž k tomu pohodlně stačil zisk 8029 bodů. Také v trojskoku se překvapení nekonalo, když vítězství slavila Olga Rypakovová, a to v novém maximu her 14.78. To poslední, které jsme ještě nezmínili, přidala v oštěpu  Japonka Yuki Ebiharaová. Jejích 61.56 m je současně i novým rekordem její domoviny.  Foto: Aleš Gräf, www.graf.cz

S využitím EME News

Adam Pražák

Vytisknout