přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. ledna 2014, 12:47

Co sledovat o víkendu

Halová sezona se rozjíždí naplno, výstřely startovních pistolí budou práskat o sto šest, nejedna rozhodcovská paže s praporkem bude únavou umdlévat. Kam se chystá česká špička?

Víkendový přehled začněme už pátkem. V německých Drážďanech se koná mezinárodní skokanský mítink, v galerii tyčkařek nalezneme v sousedství třeba Britky Bleasdaleové či domácí Strutzové české duo Jiřina Svobodová a Romana Maláčová.

springermeeting-dresden.de/index.php

Kvalitně obsazený by měl být i mítink v polské Bydhošti zvaný Pedros Cup, kde vedle standardních disciplín slibují i specialitku v podobě hvězdně obsazeného hodu břemenem. Kompletní startovní listinu organizátoři nezveřejnili (nebo ji dobře utajili), podle našich informací by na mítinku měli z Čechů startovat koulař Tomáš Staněk a dálkařka Jana Korešová.

www.pedroscup.pl

Pootočme pomyslný stroj času o další vrub a přejděme k sobotě. Druhou a současně závěrečnou částí se uzavře desátý ročník Moravské výškařské tour. Diváci v Hustopečích a prostřednictvím streamovaného videa i ostatní se opět mohou těšit na přední světové výškaře, mezi nimi snad i na Jaroslava Bábu, který však dosud bojoval s nemocí.

www.hustopecskeskakani.cz

V německém Karlsruhe pořádají mítink IAAF, což indikuje i jistou kvalitu startovních listin. Z české strany ji podpoří Kateřina Čechová, která se na šedesátce pokouší o splnění nominačního kritéria pro HMS.

www.meeting-karlsruhe.de/index.php

Sopoty jsou však samozřejmě v hledáčku i mnohých dalších tuzemských atletů, přičemž řada z nich bude pokoušet své štěstí a připravenost na víkendových Pražských přeborech v hale Otakara Jandery. Představu si můžete vytvořit sami dle seznamu přihlášených. Přebory budou též prvním testem zbrusu nové dráhy, která by měla být shodná s tou, na níž bude evropská špička soutěžit v rámci pražského HME 2015.

A ještě dvě akce, ryze nedělní. Moskevského mítinku z rodiny IAAF zvaného Ruská zima se v souboji s nejen domácí kvalitou představí naše Denisa Rosolová

www.rusathletics.ru/russianwinter/index-e.htm

Do irského Athlonu na Open Indoor Games vyrazil Jakub Holuša zaútočit na limit na 1500 m.

www.athleticsireland.ie/content/?p=36445

Adam Pražák

Vytisknout