přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. dubna 2003, 11:18

Chodkyni Dibelkovou čeká nabitá sezona

Česká chodecká jednička v kategorii žen Barbora Dibelková získala v Poděbradech podle očekávání titul mistryně ČR v závodě na 20 km.

V celkovém pořadí poděbradské dvacítky obsadila třetí místo. V úvodních kolech kilometrového okruhu lázeňskou kolonádou se devatenáctiletá závodnice USK Praha držela na špici startovního pole, ale tuto pozici musela přepustit švédské soupeřce Svenssonové a pozdější vítězce Blažekové ze Slovenska. Dibelková však nastupovala po delší přestávce, a tak byl závod v Poděbradech spíše úvodem do nové fáze přípravy. „Nějaký čas jsem teď věnovala odpočinku,“ popisuje Dibelková, „v Poděbradech jsem spoléhala na svou přípravu ze zimního období.“ Zároveň však česká reprezentantka připouští, že pomýšlela na celkové vítězství v poděbradském závodě:


Foto: Josef Čech

„Chtěla jsem vyhrát mezistátní utkání, ale i na porážku jsem byla připravena. S domácím titulem jsem ale spokojená.“ Dibelková do závodu v Poděbradech nešla vlastně s žádnou taktikou, snažila se jen držet nasazené tempo. „Na patnáctém kilometru mě postihla určitá krize, která jasně vyplynula z toho, že nemám natrénováno,“ uvedla čerstvá mistryně republiky.

V následujících dnech Barbora Dibelková začne už naplno trénovat a v letní sezoně směřuje ke třem stěžejním cílům. V květnu ji čeká Evropský pohár v ruských Čeboksarech. „Evropský pohár a Světový pohár pro chodce bývá mnohdy kvalitněji obsazen než třeba mistrovství světa. Tyto závody totiž nemají omezený počet závodníků z jedné země,“ zdůrazňuje Dibelková prestiž závodu, jehož se zúčastní 18. května. Na evropském šampionátu do 22 let, který letos v červenci hostí polská Bydhošť, má Dibelková značné šance se prosadit. V sezoně 2002 pouze osm evropských závodnic překonalo její čas 1:39:24 na dvacetikilometrové trati. „Pro mistrovství Evropy si zatím žádné cíle nekladu. Abych řekla pravdu, tabulky moc nesleduji, a tak neznám výkonnost svých možných soupeřek,“ sděluje Dibelková k ME do 22 let. Třetím vrcholným závodem letošní sezony pro Barboru Dibelkovou bude mistrovství světa v Paříži. Největším závodem na světové scéně pro devatenáctiletou chodkyni dosud byl světový šampionát juniorů v roce 2002 v Kingstonu, kde Dibelková obsadila osmou příčku.

Tomáš Klement

Vytisknout