Český běžecký pohár zná vítěze

pátek 23. října 2009
14. ročníku běžeckého seriálu pořádaného pod odkazem Emila Zátopka vyhráli v hlavních kategoriích Róbert Štefko a Petra Kamínková. Mezi juniory Jiří Homoláč a Martina Bařinová.

Český běžecký pohár tvoří sedm velkých tradičních závodů z Čech i Moravy, běžecké republiková šampionáty  a nově také nesoutěžní štafetový běh Pardubice-Ležáky-Lidice jako odkaz na tragické válečné události. Z něho si symbolický bodový zisk započítali všichni účastníci, v těch ostatních jsou body rozdělovány podle umístění.

Stejně jako v minulých letech potvrdili svou dominanci domácí běžecké stálice. Jak Róbert Štefko mezi muži, tak Petra Kamínková v ženské kategorii nedali svým soupeřům v Poháru sebemenší šanci. Druhá místa získali až s velkým odstupem Jan Kreisinger a Ivana Sekyrová. Juniorské kategorie byly mnohem vyrovnanější, což platilo zejména o té chlapecké, v níž Jiří Homoláč porazil Jakuba Bajzu o pouhé 3 body. Mezi dívkami pak byla Martině Bařinové zdatnou soupeřkou Kateřina Beroušková.

Slavnostní vyhlášení Českého běžeckého poháru proběhne ve čtvrtek 29.10. v hotelu Zlatá štika v Pardubicích.

Konečné pořadí ČBP 2009
Muži:

1. Róbert Štefko - 116 bodů, 2. Jan Kreisinger- 66, 3.  Mulugeta Serbessa -52, 4. Miloš Smrčka -44 ( veterán nad 50 let!)  5. Petr Pechek- 42, 6. Milan Kocourek -37  7. Martin Frei-Jan Havlíček- Tomáš Blaha -30 ...bodovalo 58 běžců