přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. července 2016, 14:45

Česká štafeta do finále v národním rekordu

Štafeta čtvrtkařů ve složení Jan Tesař, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm dokázala v rozběhu vylepšit český rekord a postoupila do finále. Ze hry jsou naopak oba koulaři.

Český kvartet nastoupil do prvního rozběhu. Na úvodním úseku běžel Jan Tesař. Pavel Maslák na druhém úseku předával Desenskému na první příčce. Finišman Patrik Šorm pak donesl kolik do cíle na třetí postupové příčce a navíc v čase 3:02.66, což je nový národní rekord. "Myslím, že jsme všichni běželi dobře. Jsem rád, že se mi podařilo předat na prvním místě. Pokud chceme pomýšlet na účast na olympijských hrách, musíme takový čas zopakovat i ve finále," naznačil ambice Pavel Maslák. 

Kateřina Cachová zahájila druhý den sedmiboje velmi kvalitním výkonem v dálce, kde dolétla na 631 centimetrů. Nejdelší pokus předvedla Nizozemka Nadine Broensenová (640). V oštěpu pak hodila svěřenkyně Martiny Blažkové solidních 44.80 a před závěrčnou osmistovkou figuruje na deváté pozici.

Výškař Jaroslav Bába bez problémů postoupil do finále, když hned prvním pokusem zdolal kvalifikační výšku 225 centimetrů. "Dnes se mi moc dobře neskákalo. Ve všech pokusech jsem překonával laťku těsně a měl jsem i trochu štěstí. Nemám rád kvalifikace, jsou to pořád stejné nervy. Trošku nás tam trápil vítr a někteří kluci se s tím prali. Uvidíme jak se bude vyvíjet zítřejší finále. To bude zase úplně jiný závod." řekl. 

Bohužel ani jednomu z našich koulařů se nepodařilo dostat do finálové dvanáctky. Blíže k ní měl Ladislav Prášil, který obsadil celkové čtrnácté místo, když vrhnul nejlépe 19.56. Martin Stašek obsadil sedmadvacátou příčku za 18.32. Nejlepší pokus kvafifikace předvedl Němec David Storl 20.84. 

Výsledky

Petr Jelínek, foto: E. Erben

Vytisknout