přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. února 2011, 17:23

ČAS se uchází o halové mistrovství Evropy 2015

Šampionát, který se za týden uskuteční v Paříži, by mohl za čtyři roky zamířit do Prahy. Vítězné místo bude známo na podzim.

O úvahách Českého atletického svazu kandidovat na pořádání halového mistrovství Evropy v roce 2015 jsme informovali loni v říjnu. Tehdy v souvislosti se seminářem, který proběhl pro potenciální pořadatelé v Lausanne. Dnes končí uzávěrka přihlášek a mezi možné soupeře pro Prahu patří, alespoň podle účastníků „říjnového“ školení, čtyři další země: Polsko, Maďarsko, Srbsko a Turecko. Zatím není známo, která z nich přihlášku nakonec podá.

Česko ji však zaslalo, dokonce už potřetí. Na pořádání halového ME totiž kandidovalo i pro roky 2007 a 2009, Evropská atletika ale dala přednost Birminghamu a Turínu. „Tehdy ale ještě nestála hala. Teď už tam byl dokonce velký mítink, který byl úspěšný,“ připomněl výhody nynější kandidatury ředitel ČAS František Fojt s odkazem „Mítink světových rekordmanů“, který O2 Areně (v mezičase postavené) proběhl předloni.

Odeslanou přihláškou proces pochopitelně nekončí. „Očekáváme, že někdy v létě, nejspíš srpnu nebo září sem dorazí delegace, která si halu obhlédne,“ vysvětluje Fojt postup kontinentální asociace. Konečné slovo bude mít v listopadu 2011 Rada Evropské atletiky.

Michal Procházka

Vytisknout