přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. února 2014, 16:43

Čapková: A příště o skvělém comebacku!

Elitní středotraťařka Tereza Čapková si nedávno přivodila třetí nepříjemné zranění v průběhu jednoho roku. Přesto ji neopouští optimismus.

Z pohledu své sportovní kariéry neprožívá Tereza Čapková zrovna šťastné období, sedmou z patnáctistovky posledního mistrovství Evropy stíhá jedna zdravotní pohroma za druhou. Ještě v prosinci roku 2012 si utrhla sval vedoucí od palce k patě levé nohy a přišla o následující halovou sezonu, o letní vrchol na MS v Moskvě ji zase připravilo zranění lýtka, které si přivodila na univerziádě. A když se vyléčila a absolvovala poctivou podzimní přípravu, utrhla si předminulý pátek při prvním závodním testu v nové sezoně achilovku.

„Musím přiznat, že mě už tři týdny předtím bolela, nicméně něco podobného se dělo i v minulých letech vždy při přechodu do treter, takže jsem tomu nevěnovala takovou pozornost. Myslela jsem, že bolest rozběhám stejně jako dřív, ale to jsem se spletla,“ líčí Čapková, která z haly putovala rovnou na operační sál. „Doktor mi pak říkal, že achilovka byla celkově v dost špatném stavu, asi jsem jí v poslední době dala hodně zabrat,“ přiznává šestadvacetiletá svěřenkyně Jana Pernici.

Rána po operaci se od pohledu hojí dobře, na jakékoliv výhledy je však ještě brzo. „Kdy asi bych se mohla vrátit, se zatím odhadnout nedá. Doktor mě připravuje i na variantu, že se na dřívější výkonnost nedostanu nikdy. Ale já to chci zkusit i proto, že mám podporu střediska a mohu se rehabilitaci plně věnovat,“ říká členka Vysokoškolského sportovního centra, kterou nyní čeká již poměrně důvěrně známé období léčení, rehabilitací a posléze plavání, jež bude moci dělat nejspíše jako první ze sportovních aktivit.

Brázdění bazénů zná důvěrně a nedělá jí problém, vždyť jako plavkyně začínala a v době zranění si jeho prostřednictvím udržovala kondici. „Tentokrát bych ale chtěla mít i v tom plavání trenérské vedení a třeba se i zúčastnit nějakých závodů, abych z toho závodění úplně nevyšla,“ plánuje Tereza, jíž mrzí, že v poslední dobou o sobě dává vědět především svými zraněními. „Zatím se svým tělem prohrávám, ale třeba brzy taky skóruju a příští článek o mě už bude mít nadpis ve smyslu – Skvělý comeback Terezy Čapkové!“

K tomu přání se samozřejmě připojujeme.   

Adam Pražák

Vytisknout