přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. září 2019, 15:12

Byli určeni pořadatelé MČR pro rok 2020 a MČR mužů a žen 2021

Předsednictvo Českého atletického svazu projednalo kandidatury na domácí šampionáty roku 2020 a mistrovství ČR mužů a žen pro rok 2021.

Mistrovství České republiky mužů a žen se bude v roce 2021 konat ve Zlíně. Ten byl letos hostitelem domácího republikového šampionátu ve vícebojích. Národní mistrovství mužů a žen proběhne ve Zlíně poprvé ve své historii. Pořádajícím oddílem je Atletický klub Zlín, z. s.

zástupce atletického klubu ve Zlíně Lukáš Vojtek a předseda ČAS Libor Varhaník

Jablonec je velezkušeným pořadatelem domácích mistrovství. V příštím roce se na severu Čech sejdou ke svému mistrovskému měření sil atleti kategorie do 22 let. Pořádajícím oddílem je TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. Mistrovství České republiky do 22 let proběhne v Jablonci již potřetí v krátké historii tohoto šampionátu. Konalo se zde v letech 2007 a 2014.

zástupce TJ LIAZ Jablonec nad Nisou Dušan Molitoris a předseda ČAS Libor Varhaník

Mistrovství České republiky mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň ve vícebojích se po třech letech vrací do pražského Edenu. Naposledy se zde konalo v olympijském roce 2016. Jeho pořadatelem je ASK Slavia Praha.

Česká juniorská a dorostenecká špička změří své síly v rámci MČR v Ostravě, kde tento atletický svátek uspořádá SSK Vítkovice. Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek se naposledy na vítkovickém stadionu uskutečnilo v roce 2015.

Nejmladší mistrovská kategorie, kterou je starší žactvo, bude mít svůj šampionát v Třinci a pořádajícím oddílem bude TJ Třineckých železáren, spolek.

Nejvyšší týmová soutěž vyvrcholí v příštím roce při mistrovství České republiky družstev na pražské Julisce. Jeho pořadatelem bude mnohonásobný šampion TJ Dukla Praha.

zástupci TJ Dukla Praha Jiří Šimice a Josef Jičínský, spolu s nimi předseda ČAS Libor Varhaník

Mistrovství České republiky v přespolním běhu mužů, žen, juniorů a juniorek se v příštím roce uskuteční v Běchovicích, kde ho uspořádá Český běžecký klub, z. s.

zástupce Českého běžeckého klubu Milan Beneš, starosta Běchovic Ondřej Martan, vpravo předseda ČAS Libor Varhaník

Domácí republikový šampionát v přespolním běhu dorostenců, dorostenek, staršího a mladšího žactva bude hostit jihočeský Tábor. Jeho pořadatelem je TJ VS Tábor, z. s.

Pořadatelem mistrovství ČR v běhu na 10 000 metrů bude Atletika Slavkov u Brna, z. s.

Mistrovství ČR mužů, žen, juniorů a juniorek v běhu do vrchu uspořádá TJ Šumperk, z. s.

Petr Jelínek

Vytisknout