přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. září 2020, 08:29

Byla schválena nominace na MS v ½ maratonu

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na mistrovství světa v ½ maratonu, které se uskuteční 17. října v polské Gdyni, kde nás budou reprezentovat čtyři běžkyně.

Česká sestava na 22. světovém šampionátu v ½ maratonu bude ryze dámská a čítá čtyři závodnice, což znamená, že český tým může zasáhnout i do soutěže družstev. Všechny čtyři závodnice si odbydou premiéru na tomto mistrovství.

Moira Stewartová si vysloužila nominaci díky svému výkonu při mistrovství Slovenska. Přesto, že na této distanci startovala poprvé v kariéře, zaběhla parádní čas 1:12:48, což ji řadí na páté místo českých historických tabulek v této disciplíně.

Pro Marcelu Joglovou se bude v Polsku jednat už o čtvrtý ½ maraton v tomto roce. Poprvé závodila v Barceloně, kde zvládla trať za 1:15:31. Následně si doběhla v Kostěnicích pro svůj první titul mistryně České republiky v dalším vylepšení osobního maxima na 1:13:46 a momentálně v našich historických statistikách figuruje na sedmé příčce. Minulý víkend se pak představila na ústeckém půlmaratonu, kde z toho bylo čtvrté místo a čas 1:15:12.

Vendula Frintová byla příjemným překvapením mistrovského závodu v Kostěnicích. Po většinu trati zdatně šlapala na paty Marcele Joglové, která o svém vítězství rozhodla až v závěrečném kilometru. Frintová se mohla těšit nejen ze stříbra, ale také nového osobního rekordu 1:14:08, kterým se řadí na jedenácté místo historických tabulek ČR.

Čtvrtou do party je loňská mistryně a účastnice univerziády Tereza Hrochová. Letos si na mistrovství České republiky doběhla pro bronz v novém kariérním maximu 1:15:59. V Ústí nad Labem pak skončila sedmá za 1:19:45.

Petr Jelínek

Vytisknout