přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. května 2019, 12:17

Byla schválena nominace na Evropské hry

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na Evropské hry v Minsku. Do Běloruska odcestuje jednadvacet atletů.

Největšími oporami by měly být oštěpařky Nikola Ogrodníková a Irena Šedivá. Obě se již v letošní sezóně dokázaly dostat přes 60 metrů. Ogrodníková hodila v Šanghaji 61.68, čímž vyhověla nominačním požadavkům pro start na světovém šampionátu v Dauhá. Šedivá poslala na extralize v Plzni svůj oštěp hned třikrát za šedesátimetrovou hranici. Její nejdelší pokus měřil 60.31.

Ve skokanských disciplínách budeme spoléhat na výškaře Martina Heindla a dálkařku Annu Křížkovou. Heindl se v hale přenesl přes 226 centimetrů a zazávodil si i na HME v Glasgow. Křížková si účast na Evropských hrách vyskákala na extralize v Plzni, kde dolétla na 628 centimetrů, čímž se dostala do čela letošních českých tabulek.

Nad krátkými překážkami nás budou reprezentovat Helena Jiranová a David Ryba. Jiranová by navíc měla být členkou stíhací štafety na 800-600-400-200 metrů. Na hladké stovce uvidíme českého rekordmana Zdeňka Stromšíka, kterého doplňují Klára Seidlová a Marcela Pírková. Také tyto dvě závodnice by se měly představit ve stíhací štafetě Pírková je navíc na soupisce i pro smíšenou štafetu na 4x400 metrů.

Dalšími členy smíšené i stíhací štafety jsou Pavel Maslák, Vít Müller, Michal Desenský, Patrik Šorm, Jan Tesař a Lada Vondrová. Ženskou složku smíšené štafety na 4x400 metrů doplňují ještě Barbora Malíková a Tereza Petržilková. Delší úseky ve stíhací štafetě by měli obstarat Filip Sasínek, Filip Šnejdr, Kristiina Mäki a Diana Mezuliáníková.

Petr Jelínek

Vytisknout