přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. června 2019, 13:11

Brno hostí domácí atletickou elitu

Poslední červencový víkend se uskuteční mistrovství České republiky mužů a žen v Brně. Vstupenky jsou již v prodeji.

Mistrovství České republiky mužů a žen se vrací do moravské metropole po osmi letech. Ve dnech 26. a 27. července se na stadionu Pod Palackého vrchem bude bojovat nejen o mistrovské medaile, ale také o splnění nominačních požadavků pro start na říjnové mistrovství světa v katarském Dauhá i olympijské hry v Tokiu 2020. Diváci tak budou mít možnost vidět takové hvězdy, jako jsou Barbora Špotáková, Tomáš Staněk, Pavel Maslák či Nikola Ogrodníková.

Atraktivní bude jistě soutěž výškařek, která se neuskuteční na stadionu, ale proběhne v pátek v podvečer na náměstí Svobody v Brně. Závod bude pro místní publikum o to zajímavější, že jeho hlavní favoritkou bude někdejší juniorská mistryně světa i Evropy a finalistka posledních pěti velkých šampionátů Michaela Hrubá, která v Brně několik let trénovala a je rodačkou z nedalekých Boskovic.

Bohatý doprovodný program

Ani v Brně nebude chybět Fan zóna s projektem Českého atletického svazu Pohybová gramotnost. Zasportovat si budou moci ve vedlejších prostorách sportovního areálu nejen děti, ale celé rodiny.  Připraveny budou i další atrakce, jako jsou například fotokoutek nebo lezecká stěna.

Vstupenky již v prodeji

Vstupenky na tuto výjimečnou atletickou podívanou lze zakoupit prostřednictvím sítě Ticketprotal (https://www.ticketportal.cz/event/Mistrovstvi-Ceske-republiky-muzu-a-zen-na-draze) a jejich cena začíná na 100 korunách.

Petr Jelínek

Vytisknout