přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. února 2012, 23:42

Brněnskou laťku ovládli Petreová a Barry

Sedmnáctý ročník výškařského mítinku, konaný jako druhý díl Czech HJ Grand Prix, se přesunul do nákupního centra Olympia a kralovali zde českému publiku dobře známí hosté. Již jistý účastník MS Bába skončil třetí, ženská domácí jednička Marešová pátá.

Po šestnácti letech Brněnská laťka opustila halu ve Vodově ulici a podobně jako její pražská „kolegyně“ s přívlastkem „novinářská“ se vydala do nákupní zóny. Ve zdejší Olympii se mezi muži nejvíce dařilo Trevoru Barrymu, bahamskému výškaři, jenž slavil v Tegu bronz na úkor českého reprezentanta Jaroslava Báby. Barry v Brně jako jediný zvládl 225 centimetrů, napoprvé se dostal i přes 230, což pro něj znamenalo o centimetr vylepšený halový osobní rekord. Ztroskotal až o 4 cm výše, na hodnotě svého absolutního maxima.

Pro ostatní skokany bylo dnešním stropem 222 cm a navíc je Bulhar Viktor Ninov jako jediný překonal napoprvé. O třetí místo se pak podělili Jaroslav Bába, Polák Piotr Sleboda a Francouz Mickael Hannany, kteří tuto výšku zvládli při druhé šanci, a výčet těch, kteří si „vylámali zuby“ na 225, uzavírají další Francouz Saint-Jean a Rus Aniščenkov - ti na 222 spotřebovali všechny tři pokusy.

Ženskou soutěž si podmanila Rumunka Esthera Petreová, mistryně Evropy do 22 lety z Ostravy rozhodla o svém prvenství na 193 cm. Ty zvládla sice až napotřetí, zato jako jediná ze startovního pole. Bulharka Venelina Venevová-Matějevová se tak musela spokojit s druhým místem, přestože až do 190 cm postupovala čistě. Za stejnou výšku, ale s jedním křížkem brala třetí pozici Estonka Anna Iljuštšenková. Oldřiška Marešová se spolu s Chorvatkou Annou Šimičovou podělila o páté místo, obě se shodli na 187 centimetrech i shodném počtu křížků

Online výsledky


Michal Procházka

Vytisknout