Barboře Dibelkové unikl limit na MS o 14 sekund

neděle 20. května 2007
Z kvarteta českých reprezentantů na EP v chůzi skončila Dibelková nejlépe - na 27. místě. Za limitem pro Ósaku zaostala o pouhých 14 sekund.

Na letošním ročníku Evropského poháru v Leamingtonu měla Česká republika čtyři zástupce. Roman Bílek skončil na padesátikilometrové trati na 36. místě s časem 4:12:38, byl posledním, který závod dokončil.

Další tři starty měla ČR na dvacetikilometrové trati žen. Nejlépe z našich došla Barbora Dibelková, která skončila na 27. místě s časem 1:34:44. O dvě místa hůř došla v novém osobním rekordu 1:34:57 Zuzana Schindlerová. Méně se vedlo Lucii Pelantové, která zaostala za svým nominačním výkonem a s časem 1:44:42 obsadila až 51. místo.

Barbora Dibelková, která se kromě svých mateřských povinností začala opět věnovat atletice, zaostala v Leamingtonu o pouhých 14 sekund za limitem Českého atletického svazu pro letošní mistrovství světa v japonské Ósace. Do Evropského poháru byla nominována na základě divoké karty, otázkou tedy je, zda dostane podobnou šanci také pro MS. Na posledním MS v roce 2005 v Helsinkách obsadila Dibelková nečekaně páté místo v národním rekordu 1:29:05.

"Je to paráda," informuje z Anglie vedoucí výpravy Ivo Piták. "I Rusové smekli, že Bára čtyři měsíce po porodu v plném kojení zvládla takovýto čas." Trenér hodnotí skvěle také výkon Zuzany Schindlerové: "Vzhledem k jejímu věku se jedná o fantastický výkon. Zuzana vsadila na to, že Bára trafí rovnoměrné tempo a vyšlo jí to." Pro Romana Bílka se letos jednalo již o třetí padesátku. "Proto si myslím, že podal na své možnosti dobrý výkon," domnívá se Piták. "Závod nevyšel dle představ Lucii Pelantové, ale díky jí za dokončení a tím za hodnocení družstva, které šlo bez náhradnice."

V letošním 7. ročníku Evropského poháru zvítězil na padesátikilometrové trati juniorský mistr světa z roku 2002 Vladimír Kanaykin z Ruska. Devátý chodec z loňského ME v Göteborgu vyhrál v čase 3:40:57. Mezi ženami byla na dvacetikilometrové trati nejrychlejší Ryta Turavaová z Běloruska. Vicemistryně světa 2005 a čtvrtá žena z OH 2004 dosáhla v neděli čas 1:27:52.