přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. srpna 2021, 18:54

Atlety čeká nabitý víkend

Nadcházející víkend je z pohledu české atletiky skutečně našlapaný. Přinášíme tedy malou pozvánku na atletická klání nadcházejících dní.

Sobota

V sobotu se můžeme těšit na další ročník mítinku ve Zlíně, kde se vždy schází nejlepší domácí atleti. Ani letos tomu nebude jinak. Na dvoustovce se můžeme těšit na souboj českých rekordmanů Jana Veleby a Jana Jirky. Veleba má pak v plánu běžet i stovku, kde se utká se svým svěřencem Dominikem Záleským. Na čtvrtce by pak měli startovat členové olympijské štafety Patrik Šorm a Michal Desenský. Po úspěšném vystoupení na domácím šampionátu se do Zlína vrátí také Jana Slaninová.

Brno bude hostit mezistátní utkání dorostu, kde naši reprezentanti změří síly se svými vrstevníky z Polska, Maďarska a Slovenska. Oporami by měly být účastnice nedávného mistrovství Evropy juniorů v Tallinnu tyčkařka Viktorie Ondrová a běžkyně Adéla Steinsová. Stream z mezistátního utkání můžete sledovat na facebooku Jsem Atlet.

Olympijská finalistka a česká rekordmanka na patnáctistovce Kristiina Mäki si vyzkouší svou rychlost na osmistovce při mítinku v polském Štětíně. Stejnou trať poběží také její partner Filip Sasínek.

Poměrně početná skupina českých atletů bude závodit v rakouském Andorfu. Ve startovní listině závodu na 1000 metrů žen figuruje semifinalistka z olympiády v Tokiu Diana Mezuliáníková. Na stovce překážek poběží finalistka nedávného ME do 22 let Markéta Štolová. Na čtvrtce uvidíme členku zlaté štafety ze stejného šampionátu v Tallinnu Barboru Veselou. Ve sprintu na 200 metrů zaklekne do bloků Tomáš Němejc.

Nesmíme zapomenout ani na tradiční mítinky Mláda Evropa v Jablonci a Bílinskou půlku.

V sobotu i v neděli proběhne mistrovství České republiky žactva ve vícebojích, jehož hostitelem je Plzeň.

Neděle

Neděle patří z českého pohledu hlavně Světovému poháru v běhu do vrchu v Janských lázních, kde nebudou chybět ani nejlepší čeští vrchaři v čele s bronzovým z MS v Argentině Markem Chrascinou, kterého doplňují stálice této disciplíny Adéla Stránská, Pavla Schorná-Matyášová, Lucie Maršánová nebo všestranný Dominik Sádlo. Naše reprezentanty čekají soupeři například z Keni, Španělska, Francie, Velké Británie, Švýcarska, Irska a dalších vrchařských velmocí. V Jánských lázních se zároveň koná také MČR v dlouhém horském běhu. 

V Domažlicích se pak uskuteční 56. ročník Chodské patnáctistovky, kde se každou sezónu schází velmi zajímavá konkurence domácích běžců.

Petr Jelínek

Vytisknout