přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. listopadu 2016, 08:46

Atletická NEJ Jakuba Vadlejcha

Svá atletická NEJ nám prozradil vítěz letošní Diamantové ligy v hodu oštěpem Jakub Vadlejch.

Největší rival

V současné době je asi mým největším rivalem Němec Thomas Röhler. Letos házel ze všech nejdále a povedlo se mu i vyhrát olympijské hry. Podle mě byl jasnou světovou jedničkou letošní sezóny.

Největší atletický kamarád

Nemohu říct pouze jednoho člověka. Jsem hrozně rád, že mám tak skvělou skupinu. Myslím si, že atmosféra v ní se pak odráží i na výkonech. Kluky beru za velké kamarády. Doufám, že to tak zůstane a budeme se nadále navzájem výkonnostně posouvat.

Nejoblíbenější závod

Mým nejoblíbenějším závodem byl vždy ten, kde jsem předvedl nejkvalitnější výkon. Nyní už to tak neřeším, mám více oblíbených závodů. Určitě bych se nezlobil, kdyby se mým nejoblíbenějším závodem stala například Zlatá tretra, protože je to největší závod na našem území.

Nejoblíbenější stadion

Tak to bude asi můj domovský stadion na Julisce. Za ty roky, co tam trénuji ho znám nejlépe a přirostl mi k srdci.

Nejoblíbenější destinace na trénink

Nebudu nejspíš první ani poslední, kdo zmíní jihoafrický Potchefstroom. Pro nás oštěpaře jsou tam téměř ideální podmínky. Za ty roky, co tam jezdíme, si tam připadáme už skoro jako doma.

Závod, na který nejraději vzpomínáš

Nejraději vzpomínám na letošní finále Diamantové ligy na Weltklasse v Curichu. Byl skvělý pocit běžet po závodě s českou vlajkou kolem tribun.

Největší zklamání

Největším zklamáním pro mě bylo asi loňské MS v Pekingu. Věděl jsem, že mám formu, ale bohužel se mi nevydařila kvalifikace podle mých představ. Na kdyby se nehraje, ale věřím, že mi tato zkušenost hodně dala.

Tvoje nejsilnější stránka

Myslím si, že mojí nejsilnější stránkou je zarputilost, odhodlanost a neústupnost. Zkrátka si jdu vždy za svým cílem, i když se občas spálím. Jak se ale říká, chybami se člověk učí.

Pro co máš největší slabost

Rozhodně mám slabost pro dobře připravenou kávu. Není nad skvěle vonící šálek kávy po ránu.

Nejoblíbenější činnost mimo atletiku

Když nebudu počítat pořádný spánek, který je občas potřeba, tak je to například objevování nových pražských kaváren. Hodně času také strávím u internetu. 

 

Petr Jelínek

Vytisknout