přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. prosince 2010, 21:26

Atleti pomáhají při podpoře vrcholných sportovních akcí

Jelena Isinbajevová svým jménem přispěla ke zvolení Ruska jako pořadatele mistrovství světa ve fotbale. Někdejší světový šampion Stéphane Diagana by zase chtěl získat zimní olympiádu pro francouzské Annecy.

Světová fotbalová asociace rozhodovala během týdne v Curychu o pořadatelích šampionátů v roce 2018 a 2022. Podle agentury Reuters budila přítomná Jelena Isinbajevová „na chodbách plných mužů“ jako jedna z mála žen rozruch . A tyčkařská rekordmanka mohla spolu s kolegy z týmu slavit úspěch, neboť dvaadvacet delegátů Rusku přidělilo mistrovství světa, které proběhne za osm let. Velké akce si tu teď budou podávat dveře, začne to atletické MS v roce 2013 a velké pokračování mají napsat zimní olympijské hry v Soči v roce následujícím.


Jelenu Isinbajevovou už bychom v hale měli vidět závodit - foto: J. Kucharčík

Po fotbalovém MS v Rusku přijde ve čtyřletém cyklu na řadu Katar, jemuž mohli k úspěšné kandidatuře pomoci také atletické organizační úspěchy – letošní halové MS a úvodní mítink Diamantové ligy, oboje proběhlo v Dauhá. A že zvládnou bohatí šejkové i akci většího rozsahu, ukázali Asijskými hrami před čtyřmi roky.

Zatímco se Rusko připravuje na Soči 2014, následující zimní olympiáda svého pořadatele ještě nemá. Vedle korejského Pjongčchangu a německého Mnichova se hlásí také francouzské Annecy. Podporu snažení své domovině vyjádřil Stéphane Diagana, evropský rekordman na 400 metrů překážek (47.37 z roku 1995). „Projekt Annecy 2018 vedou šampioni pro šampiony,“ prohlásil mistr světa 1997 a Evropy 2002. „Myslím, že je jedině dobře, když elitní sportovci a sportovkyně mohou přispět svými zkušenostmi i nadšením pro velké sportovní akce,“ dodal Diagana.

Michal Procházka

Vytisknout