přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. prosince 2015, 09:42

Atleti na Lanzarote

V průběhu listopadu a prosince odjela většina našich atletických opor na tréninkové kempy do zahraničí. Velká část z nich léta za teplem na Kanárské ostrovy. Na Lanzarote se připravuje hned několik tréninkových skupin.

Pro skupinu trenéra Ludvíka Svobody je tento ostrov již tradiční a oblíbenou destinací pro zimní přípravu. Se svými svěřenci tu tráví každoročně několik týdnů a celá skupina si nemůže vynachválit podmínky, které jim tato destinace nabízí. Společně s Petrem Svobodou se zde momentálně připravují i Petr Peňáz a mladý David Sklenář.

Na Lanzarote ladí formu též sedmý muž letošního světového šampionátu ve skoku do výšky Jaroslav Bába. I on si chválí zdejší areál, zejména z toho důvodu, že má vše při ruce, proto prý volí toto místo každoročně.

Na Kanárské ostrovy vyrazila i skupina Jana Železného. Na rozdíl od Jaroslava Báby, který trénuje bez sparinga, jsou zde oštěpaři ve čtyřech. Trojici Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch a Petr Frydrych doplňuje ještě další osmdesátimetrový borec Jaroslav Jílek.

Naopak poprvé se zde připravuje bronzový muž ze štafety na HME v Praze Daniel Němeček, který pod vedením trenéra Michala Nováka uvažuje o přechodu na osmistovku. Na Lanzarote se připravuje s dalším půlkařem Matějem Pavlíčkem. 

Petr Jelínek, foto: F. Šmíd

Vytisknout