přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. března 2014, 15:15

Anežka Drahotová vylepšila rekord na dvacítce

Na závodech v Luganu skončila třetí časem 1:28.13. Limity pro ME i SP má také Lucie Pelantová, na MSJ může se sestrou jet i Eliška Drahotová.

Konec dvojvládí, při němž dlouhodobým národním tabulkám tak trochu kuriózně vévodila Anežka Drahotová bok po boku Barboře Dibelkové, jejíž čas při svém výtečném představení na světovém šampionátu v Moskvě na vteřinu vyrovnala. V nedělním závodě v Luganu byla totiž Anežka ještě o bezmála minutu rychlejší a může se tak pyšnit novým rekordem 1:28:13. Juniorská mistryně Evropy za něj obsadila třetí místo, když nestačila jen na Italku Giorgiovou a vítěznou Číňanku Hong Liu (1:27:25).

V závodě se prosadily i další Češky. Lucie Pelantová byla čtrnáctá, když při druhé dvacítce krátce za sebou dosáhla času 1:34:39, jímž stejně jako Anežka pokořila nominační kritéria pro mistrovství Evropy i Světový pohár. Eliška Drahotová došla na 22. místě v čase 1:40:41, což na zmíněné akce nestačí, mezičas z desítky (49:31) však bronzové medailistce z loňského MEJ otvírá cestu alespoň na juniorský světový šampionát.

Českým mužům se již tolik nedařilo. Nejlepší z nich byl 40. Lukáš Gdula, jenž dvacítku dokončil za 1:29:30. Zvítězil Ukrajinec Dmytrenko (1:20:08) před Číňanem Caiem a Slovákem Tóthem.

Výsledky žen a mužů.

Adam Pražák, foto: graf.cz

Vytisknout