přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. června 2018, 09:35

99 dní: Video s Benem jako „taxikářem“

Do startu Kontinentálního poháru zbývá ještě čtvrt roku, propagační kampaň však nabírá na obrátkách. Přilákání publika na stadion je jedním z klíčových aspektů každé úspěšné (sportovní) akce. Aktuálně bylo k oficiálnímu hashtagu „Budu u toho“ zveřejněno propagační video s Benem Cristovaem. Muž mnoha talentů si zahrál roli, v níž sváží lidi z různých profesí a především mládež na Městský stadion v Ostravě. (Video na konci článku.)

Kuchař. Recepční. Hasič. Chirurg. Atletická rozhodčí. Fyzioterapeutka. A třída dospívajících studentů. Různí lidé, v různých rolích, různého věku, muži i ženy, ti všichni si dávají na obličej fanouškovské barvy (samozřejmě s výjimkou rozhodčí), skočí do auta řízeného Benem Cristovaem, případně jako mladí běží na stadion, aby „byli u toho“, aby se dívali, fandili a bavili se nejvýznamnější globální atletickou akcí roku 2018.

V pátek 1. června, 99 dní před začátkem dvoudenního sportovního svátku v Ostravě (8. a 9. září) se do světa rozšířilo video s jasným poselstvím: Atletika oslovuje všechny. Všichni se mohou připojit a bavit se sportem. Ben Cristovao ve videu hraje taxikáře pro lidi, kteří se účastní poháru, ať už jako diváci či v jiných rolích. Sbírá je jednoho po druhém na jejich (pracovních) místech a veze je na stadion.

Každý fanoušek pak jde do „Souboje šampionů“ (další heslo v kampani), vyzdobený bojovými barvami na svých tvářích, přičemž horní část odkazuje na konkrétní kontinentální tým: modrá k Evropě, fialová k Asii-Oceánii, žlutá k Africe, červená k Americe.

30letý Ben Cristovao je perfektní vzorem pro velkou sportovní akci, která spojuje různé kultury a láká mladé publikum – jeho profil na Facebooku sleduje téměř půl milionu lidí. Jeho otec pochází z Angoly v Africe, matka je rodilá Češka. Plzeňský rodák je všestranně nadaná osobnost, zpěvák, textař, tanečník, herec, ale také sportovec. Jako teenager byl úspěšný ve snowboardingu (vítěz série 4x4 českého poháru), poté se začal věnovat brazilskému džiu-džitsu. V něm na mezinárodní scéně v roce 2016 získal bronz na otevřeném asijském šampionátu a také vyhrál prestižní soutěž Madrid Open.

Organizační výbor Kontinentálního poháru v Ostravě má v prvním červnovém týdnu napilno. V úterý (5. 6.) se ve Foru Nová Karolina uskuteční otevření oficiální výstavy k historii Světového a Kontinentálního poháru (1977-2018), následující den (6. 6.) pak na Městském stadionu zkušební závody čtyř dorosteneckých týmů z moravských krajů, při nichž budou otestována speciální pohárová pravidla.

Michal Procházka, foto: Český atletický svaz

Vytisknout