přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. května 2020, 08:39

1. díl virtuální míle má britského vítěze

Nedávno jsme vás informovali o projektu McKirdy Mile Race Series, což je seriál virtuálních silničních závodů na jednu míli. První ze čtyř dílů má britského vítěze Adama Hickeyho.

Seriál McKirdy Mile Race Series vznikl z důvodu výrazných omezení pohybu a shromažďování osob na jednom místě. Aby si běžci mohli i přesto zazávodit, zrodil se nápad virtuálního mílařského seriálu, kterého se mohou zúčastnit jak profesionální závodnici, tak i hobby běžci. Základní podmínky jsou jasně stanovené. Startující musí míli absolvovat pouze na silnici a výsledek se zaznamenává přes GPS.

Úvodní závod čtyřdílného seriálu proběhl 2. května a jeho absolutním vítězem se stal britský běžec Adam Hickey, jenž zvládl jednu silniční míli za 4:06. Hickey je přitom spíše vytrvalcem s kvalitním osobním maximem na trati 10 000 metrů 29:08.19. Jedná se o profesionálního běžce, který v loňském roce reprezentoval Velkou Británii například na mistrovství světa v přespolním běhu v dánském Aarhusu nebo na Evropském poháru v běhu na 10 000 metrů v Londýně. O jedinou vteřinu zpět zaostal Američan Charlie Marquardt (4:07). Tomu už je míle bližší. Na dráze umí tuto distanci za 3:55.97. Jeho osobní maximum na patnáctistovce je 3:39.53. Třetí příčku obsadil v čase 4:13 John Raneri.

Nejlepším českým závodníkem byl Michal Procházka, jenž se v konkurenci 2018 běžců umístil na jedenáctém místě v čase 4:38. V kategorii juniorů předvedl nejrychlejší čas 4:45 Benjamin Vrbovský, který nás v minulém roce reprezentoval na vrchařském světovém šampionátu v Argentině. Mezi ženami zvítězila Američanka Angie Nickelsonová v čase 4:47. Čtyřiadvacetiletá běžkyně je také spíše vytrvalkyně s osobákem na pětce 15:46.02.

Seriál McKirdy Mile Race Series čekají ještě další tři závody. Ten další se uskuteční 16. května.

Pravidla:

  • data z každého závodu musí být synchronizována s GPS, veřejně viditelná a ověřitelná
  • závod běžený na dráze povede k diskvalifikaci (není povoleno ani běhátko)
  • trasa nesmí mít čisté klesání vyšší než 1 % (tj. cca do 16 metrů)
  • lze absolvovat jakýkoli počet závodů
  • pouze pro celkové ceny je třeba zapojit se do VŠECH čtyř závodů série
  • pro účast v tipovací soutěži pro první závod je třeba vyplnit v přihlášce odhad svého výkonu
  • zvítězit ve věkové kategorii lze pouze v jednom závodě
    (kategorie: 0-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60+)

Petr Jelínek

Vytisknout