přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. února 2008, 11:14

(Ne)tuctová tyčka

12. ročník mezinárodního halového mítinku ZIMNÍ PRAŽSKÁ TYČKA 2008 rozšířený o další zajímavé disciplíny se uskuteční zítra od 16 hodin v přetlakové hale na Strahově.

Mezinárodní zastoupení mítinku uvidí diváci zejména v hlavní disciplíně, startovní listina čítá ale i dost domácích reprezentantů. Ve skoku o tyči mužů se představí Jeremy Scott z USA s osobním rekordem 5.50 spolu se Slovincem Ivanem Poljancem (5.60). Do boje o medaile určitě zasáhnou i čeští reprezentanti – Adam Ptáček, Michal Balner, Štěpán Janáček, Jan Kudlička.

V ženách pak budou diváci sledovat nad vysokou laťkou Němku Martinu Strutzovou (4.50) se Švédkou Hanou-Mia Personovou, jejich největšími soupeřkami z českých závodnic budou Romana Maláčová s Jiřinou Ptáčníkovou. Zajímavé budou i další disciplíny mítinku.A. Ptáček a Š. Janáček (vlevo) na ME v Göteborgu - 2006.
Foto: K. Farská

Na 60 m překážek se očekává souboj mezi Lucií Martincovou a Petrou Seidlovou, představí se i Zuzana Hejnová, aktuálně naše nejlepší čtvrtkařka v hale. Všechny tyto závodnice spolu se Zuzanou Bergrovou a Jitkou Bartoničkovou uvidíme i na trati 150 m. Do bloků v nejkratším hladkém sprintu spolu zakleknou Rostislav Šulc, Ondřej Kozlovský s Ondřejem Bendou, v ženách potom Kristina Bažatová, Pavlína Vostatková s Ivetou Mazáčovou.

V dálce žen svede souboj Martina Šestáková (dříve Darmovzalová) s čerstvou mistryní republiky ve vícebojích Janou Korešovou – tu uvidíme i na krátkých překážkách.

Nejdelším během bude 800 m žen, kde se utká elitní česká trojice – Tereza Čapková, Marcela Lustigová a Tereza Šedivá.
Výborně obsazená je koule mužů, Slováky Mikuláše Konopku a Milana Haboráka vyzve česká špička: Remigius Machura, Jan Tylče a Vladislav Tuláček.

Jana Moberly