přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Téma týdne

6. října 2011, 16:27

Třeboň. Místo, kde reprezentanti dobíjejí baterky

Letní sezona byla letos vzhledem k pozdějšímu termínu mistrovství světa mimořádně dlouhá, ta příští je zas kvůli olympiádě mimořádně důležitá. A také složitá, protože londýnským soutěžím pod „pěti kruhy“ bude předcházet ještě jeden letní vrchol v podobě nově implantovaného mistrovství Evropy.  Na tři desítky atletů tedy využili nabídky Českého atletického svazu a odjeli do třeboňských lázní nachystat své tělo na velký zápřah, který je čeká v podzimním přípravném období. 

Pět slatinných koupelí, dvě kombinované, sedm různých druhů masáží v celkem deseti provedených, vířivka, volný vstup do bazénu, sauny a fitnesscentra... takové je menu, které už ochutnalo nebo se chystá ochutnat velká část českých reprezentantů. „Všichni, kdo projevili zájem, mohou a našli si na to čas,“  vymezil jejich okruh šéftrenér Tomáš Dvořák, z jehož iniciativy hromadné „láznění“ české špičky vzešlo.

„Našli jsme na to potřebné prostředky v rozpočtu s podmínkou, že všichni podstoupí péči na jednom místě, aby se minimalizovaly náklady. Nakonec jsme dvě výjimky přeci jen udělali. Víťa Veselý má lázně hned za domem v Hodoníně, takže odpadají pobytové náklady a Roman Šebrle dojíždí z domova do Lázní Toušeň,“ doplnil Dvořák a zdůvodnil, proč byly jako hlavní vybrány lázně Aurora v Třeboni. „Dostal jsem nabídku ještě z Lázní Bělohrad, ale ta byla o dost tvrdší, co se týká ceny. Také tam nedělají klasické slatinné koupele, ale jenom zábaly.“ 

Pro Třeboň rozhodla i cena ubytování, které však bylo třeba hledat mimo lázeňský komplex.  „Od nového roku už nebudou zdravotní pojišťovny hradit lázeňské hotelové služby a tak mají aktuálně narváno,“ vysvětlil Dvořák.

Atleti jsou tedy ubytováni v penzionu na kraji městečka. „Je tam úžasné rodinné prostředí, takže jsme si užili nejen čas strávený procedurami, ale i ten po nich,“ prohlásil překážkář Petr Svoboda, který byl spolu s dalšími rekonvalescenty Michalem Balnerem, Jakubem Holušou a Liborem Žilkou jedním z prvních, jež pobyt absolvovali. „Mohli jsme jezdit na čtyřkolce, létali  letadlem, od nevidím do nevidím jsme chytali ryby. Byl to úžasný relax a malá náplast na to, že jsme nemohli být na mistrovství světa v Tegu,“ doplnil halový mistr Evropy.

chlapci na ctyrkolce_v.JPGchlapci s rybou_v.JPG

Autorem obou fotografií (kliknutím lze zvětšit) Michal Balner
 
Obdobně  hodnotí deset dnů strávených v Třeboni tyčkař Balner. „Ze začátku se mi sice problémy zhoršily, asi jak se zraněná noha začala procedurami prokrvovat, ale pak se to otočilo. A teď, při zpětném pohledu bych řekl, že mi lázně určitě prospěly. Klidně bych příště jel i na déle. Navíc nám pomohlo, že jsme byli s klukama spolu a neužírali se někde sami u televizi při koukání na to, jak ostatní závodí,“ prohlásil šestý z loňského HMS, jehož série zranění připravila dokonce o celou sezonu.

Šestnáctka reprezentantů už má svůj třeboňský cyklus za sebou, sedm jich je aktuálně na místě a zbytek dorazí na začátku víkendu. Pohodová perioda láznění  v blízkosti rybníku zvaném Svět se českým elitním atletům definitivně uzavře 16. října. Tomu, co bude následovat, půjde říkat lázně jen s velkou nadsázkou. Příhodnější je nějaký peprnější výraz z opačného ranku. Co třeba tréninkové galeje?    

Adam Pražák

Vytisknout