přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Téma týdne

16. září 2008, 15:29

Rekord Špotákové pohledem zvenčí

Jak viděly světový rekord Barbory Špotákové její soupeřky? Jak jej zaznamenaly kamery a jak objektiv našeho fotografa? Přečtěte si a prohlédněte v tématu tohoto týdne.

Svěťák očima Němek
„Christina Obergföllová žasla, Stefi Neriusová vrtěla: Světovým rekordem při sychravém počasí a na závěr dlouhé olympijské sezony česká oštěpařka Barbora Špotáková ještě jednou tvrdě zasáhla německé atletky,“ takto začíná článek Ulrike Johnové z tiskové agentury Dpa, který převzala řada německých médií.
Jak to? Proč? Nechápu. (Špotáková) je něco jako fenomén,“ nechala se slyšet Obergföllová, která ještě vloni sváděla s Barborou vyrovnané bitvy. Špotákovou dokázala porazit dvakrát i letos, z toho jednou na Zlaté tretře, na vrcholných akcích však zůstala daleko zpět. V Pekingu skončila s odstupem třetí a v závěrečném měření sil při Světovém atletickém finále ve Stuttgartu  zaostala z novopečenou světovou rekordmankou o propastných devět metrů.
Současné převaha Špotákové jí prý celou zimu bude vrtat hlavou. „Mentálně jsem silné všechny, ale Barbora má fenomenální techniku. Umí dát všechnu sílu a dynamiku do oštěpu a to i přesto, že narozdíl ode mě mnohem méně trénuje sílu.“
V jiném článku Obergföllová tvrdí, že světový rekord od Špotákové někdy v budoucnu očekávala. „Ale rozhodně jsem si nemyslela, že se jí to povede dnes. Jenže po technické stránce házela skvěla, “ řekla po závodě. Úspěchy Špotákové jsou prý pro Obergföllovou i motivací: „Světový šampionát v Berlíně v příštím roce je největším cílem mého života. Budu v nejlepším oštěpařském věku, ale to Barbora vlastně také,“ doplnila.
Mnohem méně sdílná k tématu (nebo alespoň mnohem méně citovaná) byla krajanka Obergföllové a mistryně Evropy z roku 2006 Steffi Neriusová, která se chce příští rok rozloučit s kariérou.  „Světový rekord nevypadal tak dobře jako její poslední hod v Pekingu,“ prohlásila a naznačila tak, že u Barbory vidí ještě prostor pro zlepšení.      


Svěťák objektivem kamer

Video 1 - čeština

lze také shlédnout na:
http://www.youtube.com/watch?v=pKoOc7yh6aI


Video 2 - finština

lze také shlédnout na:
http://www.youtube.com/watch?v=2FXmxkumyOM


Video 3 - angličtina - lze shlédnout na: 
http://www.youtube.com/watch?v=5ujHEiIrFaA


Svěťák objektivem fotoaparátu

08SAF_0423.jpg08SAF_0288.jpg08SAF_0293.jpg
08SAF_0306.jpg08SAF_0312.jpg08SAF_0317.jpg

Foto: www.graf.cz

Vytisknout