Rozhovor měsíce

10. 9. 2015

Jan Marcell - rozhovor září

Do rubriky rozhovor měsíce přijal naše pozvání desátý muž koulařského finále na světovém šampionátu v Pekingu Jan Marcell. Jak vzpomíná na Čínu? Jaké má plány do budoucna i jak se srovnal s vážným zraněním, které ho postihlo? To vše a mnohem víc se nyní dozvíte.

11. 8. 2015

Jan Jirka - rozhovor srpna

Tentokrát jsme pozvali na rozhovor měsíce sprintera Jana Jirku, který zazářil na nedávném ME do 22 let v estonském Tallinnu, když přivezl dva cenné kovy. Ke stříbrné medaili ze štafety přidal i nečekaný bronz na dvoustovce a stal se tak nejúspěšnějším atletem naší výpravy v Estonsku.

15. 7. 2015

Michal Balner - rozhovor července

K rozhovoru měsíce přijal naše pozvání čerstvý český rekordman ve skoku o tyči. Svěřence Boleslava Patery jsme se ptali i na mnohé další, třeba začátky v Opavě. Ale počin z Baku jsme samozřejmě nemohli opomenout.

13. 6. 2015

Tomáš Staněk - rozhovor června

Pozvánku do naší pravidelné rubriky přijal elitní koulař ze skupiny Petra Stehlíka. Rozhovor o jeho začátcích i současnosti je malým dárkem k jeho dnešním 24. narozeninám.

12. 5. 2015

Libor Varhaník - rozhovor května

Pozvánku do pravidelné rubriky tentokrát přijal předseda Českého atletického svazu a nově také člen Rady Evropské atletiky. Témat k hovoru bylo opravdu dost: od HME, úvahách o HMS, přes kontinentální pohár, dění v hnutí doma i v Evropě a ve světě až po osobní otázky, jako např. jak dlouho ráno předseda ČAS běhá.

19. 4. 2015

Eliška Klučinová - rozhovor dubna

Podruhé přijala pozvání do naší pravidelné rubriky elitní vícebojařka, tentokrát čerstvě ověnčená svou první velkou medailí. Podobu rozhovoru se svěřenkyní Františka Ptáčníka jste jako vždy ovlivnili i vy, čtenáři atletika.cz.

23. 3. 2015

Radek Juška - rozhovor března

Pozvánku k pravidelnému rozhovoru přijal senzační medailista z dálky na HME. Nepovídali jsme si zdaleka jen o překvapivém stříbru a jeho okolnostech, ale třeba i o jeho fotbalovo-atletických začátcích.

20. 2. 2015

Adam Sebastian Helcelet - rozhovor února

Tentokrát jsme si v naší pravidelné rubrice povídali s nadějí českého víceboje, jenž v Praze bude chtít vylepšit čtvrtou příčku z Göteborgu. Kromě toho je 23letý svěřenec Josefa Karase hrdý na svoje kořeny, snad i proto se jeho studia točí také kolem historie...

27. 1. 2015

Jan Kudlička - rozhovor ledna

V Londýně se probil do svého druhého olympijského finále, ale ještě rok a půl si musel svěřenec Boleslava Patery počkat na svůj první cenný kov. Trpělivost se vyplatila, protože vloni přidal Jan Kudlička ještě jeden bronz, navíc věří, že tohle je „jen“ začátek. V rozhovoru se také dozvíte, jaké náhody 26letého rodáka z Opavy dovedly k atletice a pak i tyčce.

20. 12. 2014

Oldřich Zvolánek - rozhovor prosince

Pozvání do naší pravidelné rubriky přijal místopředseda ČAS a čelný představitel vítkovické atletiky. Řeč byla mj. o stavbě haly v Ostravě, rekonstrukci stadionu a úspěšné kandidatuře na Kontinentální pohár 2018.

12. 11. 2014

Matej Tóth - rozhovor listopadu

Přečtěte si exkluzivní rozhovor s jedním z nejúspěšnějších slovenských atletů, stříbrným medailistou z chodecké padesátky na ME v Curychu.

12. 10. 2014

Eva Vrabcová - rozhovor října

Běžecké závody jí dlouho zakazovali. Poslední dva roky v nich ale lyžařka Eva Vrabcová, rozená Nývltová, dosahuje výborných výsledků. Pátá ze zimní olympiády v Soči ohromila při slavných Běchovicích, které na sklonku září zvládla za 33:42 – rychleji těžkou desítku dosud žádná Češka nezaběhla. Jak rodačka z Trutnova začínala se sportem, jak trénuje běh, které tratě nebo povrchy ji baví a zda ji třeba láká maraton, to vše a mnohé další prozradila v našem rozhovoru.

24. 9. 2014

Zuzana Hejnová - rozhovor září

Pozvání k našemu pravidelnému rozhovoru přijala evropská atletika roku 2013, jíž letos zranění zabránila naplno absolvovat sezónu a nakonec vynechala i Curych. Teď už ale svěřenkyně Dalibora Kupky hlásí, že je (téměř) fit a odhodlaná připravit se na vrcholy doma v Praze i obhajobu v Pekingu. V mezičase nejen léčila zranění, ale také připravila projekt, který právě v těchto dnech startuje.

11. 7. 2014

Kristiina Mäki - rozhovor července

Rodačka z Finska hájící české barvy v červnu zazářila třemi národními rekordy, ale nejen proto bylo zajímavé si s ní povídat. Kristiina začala s atletikou ve Žďáře, kde ani není oddíl, a běhání se na vrcholné úrovni snaží skloubit se studiem architektury. V tomto ohledu má smělé plány spojené s královnou sportů, ale víc ať už prozradí 22letá svěřenkyně Pavla Červinky raději sama.

23. 6. 2014

Romana Maláčová - rozhovor června 2014

Už už chtěla s atletikou skončit, dobře že se tak nestalo. Letos si 27letá svěřenkyně Zdeňka Lubenského zlepšila osobní rekord v hale i venku a na svém třetím venkovním ME chce do finále. V rozhovoru mluví nejen o svých gymnastických začátcích a přesunu na atletický stadion, ale i důvodech, proč málem pověsila tretry na hřebík.

1 2 3 4 5 6

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí