V Tallinu hájí Češi dobrou pozici
Aktuality
Pozoruhodnou bilanci v historii vícebojařského mítinku v Tallinu mají na svém kontě čeští závodníci.
V dosavadních pěti ročnících si připsali celkem pět jednotlivých účastí a v případě, že dokončili každou z disciplín sedmiboje, skončili nejhůře na druhém místě konečného pořadí. Jediný start Tomáše Dvořáka na tallinském mítinku znamenal pro trojnásobného mistra světa v desetiboji neúspěch. V roce 2000 Dvořák vypadl v páté disciplíně halového sedmiboje, na překážkách, a závod nedokončil. Trať 60 m překážek se stala osudnou i pro Jiřího Rybu, který se na mítinku v Tallinu představil v sezoně 1999. Po nulovém zisku v této disciplíně, a ještě předtím za tři přešlapy v dálce, Ryba sice v soutěži pokračoval, ale s obrovskou ztrátou skončil třináctý. |
Zbývající tři účasti českých barev na vícebojařském mítinku v Tallinu patří Romanu Šebrlemu. Ten se zde představil v letech 1999–2001. Při svém prvním startu vybojoval druhou příčku za domácím miláčkem Noolem, v následujících dvou ročnících však už zvítězil. V roce 2000 Šebrle vytvořil dosud platný rekord tallinského mítinku výkonem 6358 bodů. Se dvěma tituly a jedním druhým místem je Šebrle zároveň nejúspěšnějším závodníkem v historii mítinku.
Nejvyrovnanějších výsledků v pětileté historii mítinku v Tallinu dosahoval Islanďan Jon Arnar Magnusson, který se v konečném pořadí vždy pohyboval mezi druhou a pátou příčkou.
Vícebojařský mítink v estonském Tallinu doznal ve své historii již několika změn v názvu. Úvodní tři ročníky se uskutečnily jako Erki Nool Reval Cup, v dalších dvou letech mítink nesl název pouze Reval Cup a v šestém roce svého fungování se prezentuje jako Reval Hotels Cup.
Přehled vítězů vícebojařského mítinku, Tallin (Estonsko), 1998–2002
1998Chmara (Pol.) 6154
1999Nool (Est.) 6309
2000Šebrle (ČR) 6358
2001Šebrle (ČR) 6267
2002Busemann (Něm.) 6291